Akcjonariusze PTWP zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 4,69 zł na akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 cze 2024, 14:48

Akcjonariusze PTWP zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 4,69 zł na akcję

Walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki PTWP zdecydowało o przeznaczeniu 5,8 mln zł zysku za 2023 r. na wypłatę dywidendy. Oznacza to wypłatę 4,69 zł brutto na jedną akcję. Wysokość dywidendy jest zgodna z wcześniejszą rekomendacją zarządu PTWP SA. Przy obecnym kursie wynoszącym 69 zł daje to stopę dywidendy w wysokości 6,8 proc. W ubiegłym roku Grupa wypracowała łącznie 87,7 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, EBITDA wyniosła 6,6 mln zł, a zysk brutto osiągnął poziom 4,9 mln zł.

– Od lat regularnie dzielimy się zyskami z akcjonariuszami, co wzmacnia stabilność i atrakcyjność naszej firmy na rynku kapitałowym. Nasze zobowiązanie do wypłaty dywidend świadczy o dobrej kondycji finansowej PTWP. Regularne wypłaty dywidend pokazują, że nasze działania przynoszą realne korzyści. Zaufanie inwestorów jest dla nas bezcenne, ponieważ stanowi podstawę długoterminowej współpracy, chcemy premiować zaufanie naszych inwestorów – mówi Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWP.

PTWP regularnie dzieli się zyskiem ze swoimi akcjonariuszami. Za lata 2021-2023 spółka wypłaciła już niemal 16 mln zł dywidendy.

W środę 26 czerwca br. akcje spółki Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA (PTWP) zadebiutowały na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W dniu debiutu spółka odnotowała wysoki obrót na akcjach, wynoszący 3636 szt. – był to jednocześnie najwyższy dzienny obrót w ostatnich 12 miesiącach. Przeniesienie notowań z NewConnect na rynek główny GPW odbyło się bez emisji nowych akcji.

O spółce PTWP:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A., spółka matka Grupy kapitałowej PTWP działa na rynku od 1995 roku. Działalność wydawnicza w zakresie specjalistycznych portali, organizacja konferencji i wydarzeń biznesowych oraz zarządzanie obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach – to obszary działalności, na których skupia się obecnie aktywność Grupy. Należąca do Grupy spółka PTWP On-line sp. o.o. jest wydawcą specjalistycznych portali biznesowych, m.in. wnp.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, propertynews.pl, portalsamorzadowy.pl, farmer.pl, pulsHR.pl. Spółka matka koncentruje się na organizacji eventów branżowych. Spółka PTWP Event Center zarządza obiektami: Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Halą Spodka w Katowicach. PTWP SA przeniosła 26 czerwca 2024 r. notowania z NewConnect na główny rynek GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #PTW

Zobacz także: PTWP SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost