Feerum zrealizuje inwestycję produkcyjną w Egipcie o wartości 130 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 lip 2024, 11:42

Feerum zrealizuje inwestycję produkcyjną w Egipcie o wartości 130 mln zł

Feerum podpisało porozumienie inwestycyjne pod stworzenie fabryki komponentów i części zamiennych do budowy oraz obsługi silosów zbożowych w Egipcie - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Wartość inwestycji wyceniono na 1,6 mld EGP (ok. 130 mln PLN).

Podano, że planowaną lokalizacją zakładu jest strefa przemysłowa East Port Said, będąca częścią Suez Canal Economic Zone.

Polska spółka ma przy budowie zakładu współpracować z egipskim partnerem, spółką East Port Said Development.

"Jesteśmy niezwykle dumni, że polska firma rozwija się na arenie międzynarodowej przy wsparciu PAIH. Egipt jest bardzo perspektywicznym kierunkiem ekspansji dla przedsiębiorstw z Polski w wielu obszarach. Kontrakt podpisany przez Feerum jest doskonałym przykładem, że można to robić z sukcesem na wielką skalę" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Ayman Farouk z zagranicznego biura handlowego PAIH w Kairze.

Wskazano, że planowana inwestycja Feerum to pierwszy projekt o takiej skali w historii współpracy biznesowej między Polską a Egiptem. W kraju nad Nilem powstało już ponad 100 spółek z polskim kapitałem, jednak dotychczas niemal wyłącznie w obszarach turystyki, wynajmu nieruchomości i handlu.

Jako główną zachętę do inwestycji w tej lokalizacji przedstawiciele Feerum wskazali korzystniejsze koszty operacyjne.

"Dzięki inwestycji w Egipcie polska spółka ma nadzieję na realizację projektów instalacji silosów zbożowych na rynku lokalnym, a także okolicznych rynkach Afryki i Bliskiego Wschodu" - napisano.

Wskazano, że Egipt stanowi perspektywiczny kierunek dla relacji gospodarczych Polski. Państwo wspiera napływ inwestycji zagranicznych, m.in. poprzez strefy ekonomiczne i wolnocłowe. Potencjał wymiany handlowo-inwestycyjnej dotyczy przede wszystkim sektora rolno-spożywczego, budowlanego i technologicznego.

Feerum jest liderem produkcji innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań przechowywania zbóż, od silosów, przez oczyszczalnie i suszarnie, po transport. Firma ma doświadczenie w realizacji projektów w Europie, Azji i Afryce, którą wskazuje jako jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków rozwoju biznesu.

(PAP Biznes), #FEE

alk/ ana/

Zobacz także: Feerum SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost