DZIEŃ NA GPW: WIG20 na małym plusie; Pepco traci 0,8 proc. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 lip 2024, 11:05

DZIEŃ NA GPW: WIG20 na małym plusie; Pepco traci 0,8 proc.

WIG20 rośnie o 0,2 proc., natomiast indeksy średnich i małych spółek zniżkują. Najsłabszą spółką w indeksie blue chipów jest PGE. Pepco traci 0,8 proc. po publikacji wyników kwartalnych. Liderem wzrostów jest Dino, które zwyżkuje trzeci dzień z rzędu.

Ok. godz. 10:45 WIG20 rośnie o 0,2 proc. do 2.527 pkt., a WIG idzie w górę o 0,1 proc. do 87.562 pkt., mWIG40 zniżkuje o 0,2 proc. i wynosi 6.409 pkt., a sWIG80 traci 0,2 proc. do 25.399 pkt.

W indeksie WIG20 zniżkuje sześć spółek. Największy spadek dotyczy PGE, które spada po raz drugi z rzędu. Po tym, jak w środę akcje spółki zostały przecenione o 1,99 proc., w czwartek tanieją one o 1,4 proc. Tracą także: Enea (-0,9 proc.) i Tauron (-0,7 proc.).

O 1,2 proc. idzie w dół kurs mBanku. Tracą także: Alior Bank (-0,3 proc.) i PKO BP (-0,2 proc.). Spółki te straciły także na zamknięciu środowej sesji, natomiast przecena ich akcji była wówczas mniejsza niż spadek WIG20.

Z pozostałych banków będących komponentami WIG20, najlepiej radzi sobie Pekao (+0,7 proc.). Santander idzie do góry o 0,04 proc.

Pepco zniżkuje o 0,8 proc., po publikacji raportu kwartalnego.

Przed sesją Pepco Group poinformowało, że miało w III kwartale roku obrotowego 2023/24 1.481 mln euro przychodów, co oznacza wzrost o 7,6 proc. rdr, przy założeniu stałego kursu walutowego. Przychody sieci Pepco wyniosły 929 mln euro, co oznacza wzrost o 12,6 proc. rdr przy stałym kursie walutowym. Przychody Poundland Group wyniosły 480 mln euro, czyli spadły o 2,7 proc. Przychody Dealz wzrosły o 23,3 proc. do 72 mln euro. Spółka podtrzymała cel 900 mln euro EBITDA na koniec roku obrotowego.

Spółka traciła także na dwóch poprzednich sesjach. We wtorek i w środę jej akcje staniały łącznie o ok. 3,5 proc. Ujemny jest także bilans tego miesiąca. Od początku lipca do środowego zamknięcia Pepco straciło ponad 3,5 proc., a w tym czasie zanotowało tylko trzy zwyżki kursu.

LPP traci 0,6 proc., po zniżce o 1,17 proc. w środę.

Najsilniejszą spółką wśród blue chipów jest Dino (+1,7 proc.). To czwarta z kolei zwyżka kursu tej spółki. Przez trzy poprzednie sesje zyskała ona 2,2 proc.

Ponad 1 proc. zyskuje CD Projekt. Spółka rośnie piąty raz z kolei, a w ciągu ostatnich czterech sesji jej kurs poszedł do góry o 3,93 proc.

W środę Dino i CD Projekt były jedynymi spółkami wśród blue chipów, które zanotowały wzrosty.

Jedną z najsilniejszych spółek w WIG20 jest PZU (+0,6 proc.), które nadrabia środowy spadek o 2,13 proc.

Na lekkim plusie znajduje się Orlen (+0,3 proc.). Kurs spółki zniżkował przez cztery poprzednie sesje, tracąc łącznie 4,83 proc.

Kurs JSW oscyluje wokół poziomu odniesienia. Od 4 lipca do środowego zamknięcia kurs spółki korygował się w dół i w tym czasie JSW straciła łącznie ponad 6 proc.

Jedną ze spadkowych spółek notowanych w mWIG40 jest XTB (-1,4 proc.). Kurs spółki koryguje się po pięciu sesjach nieprzerwanych wzrostów. Od 4 lipca do środowego zamknięcia akcje XTB zdrożały o 4,75 proc., natomiast wcześniej akcje spółki taniały. Obecnie kurs XTB wynosi 71,4 zł, a więc powrócił w okolice poziomu z 1 lipca.

Rainbow Tours zniżkuje o 1 proc. Spółka podała, że przedsprzedaż imprez turystycznych Rainbow Tours z oferty sezonu "Lato 2024" do 5 lipca 2024 roku obejmowała 472.355 osób, co oznacza wzrost o ok. 22,8 proc. w porównaniu do poziomu przedsprzedaży oferty sezonu "Lato 2023" w tym samym okresie 2023 r.

Atal poinformował, że w drugim kwartale 2024 roku przekazał łącznie 548 lokali mieszkalnych i usługowych. W pierwszym półroczu 2024 roku spółka wydała klientom 1.215 lokali mieszkalnych i usługowych, a w analogicznym okresie 2023 roku było to 959 lokali. Spółka podała, że tegoroczny plan przekazań wynosi ok. 2,2 tysiąca mieszkań. Kurs spółki idzie do góry o 0,4 proc., przy spadku sWIG80 o 0,2 proc.

Spółka z grupy Monnari Trade podpisała przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów w cypryjskiej spółce Hemoca Holdings Limited, która ma 50,1 proc. akcji Komeksu, właściciela marki odzieżowej 5.10.15. Sprzedający - Inwest Estate z Łodzi - zamierza sprzedać posiadane udziały za cenę w łącznej wysokości 3,073 mln zł. Kurs Monnari rośnie o 1,2 proc. (PAP Biznes)

pam/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost