IMC wdraża zieloną strategię i wzmacnia personalnie obszar zrównoważonego rozwoju
Komunikat od IMC S.A.
IMC, grupa rolnicza notowana na GPW i działająca w Ukrainie, aktywnie wdraża Smart Green Strategy, zaplanowaną na lata 2023 - 2033. W jej ramach w ciągu dziesięciu lat spółka zamierza zainwestować 233 mln USD. Elementem wdrożenia tej strategii są wzmocnienia personalne obszaru zrównoważonego rozwoju. Do Grupy na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego ds. zrównoważonego rozwoju dołączyła Julia Logwinienko, z doświadczeniem m.in. w takich koncernach jak Mondelez i Carlsberg. Jednocześnie nadzór nad tym obszarem w ramach Rady Dyrektorów objął Andrzej Szurek, obecny dyrektor niewykonawczy IMC.
Koncepcja zrównoważonego rozwoju jest jednym z kluczowych filarów inteligentnej zielonej strategii IMC na lata 2023-2033, z naciskiem na redukcję emisji gazów cieplarnianych, zmniejszenie zużycia paliw kopalnych, zachowanie żyzności gleby, rozwój pracowników i wspieranie lokalnych społeczności. IMC angażuje się w zrównoważony rozwój i innowacje mające na celu poprawę wydajności operacyjnej i zminimalizowanie wpływu na środowisko. W ramach realizacji strategii, spółka do 2033 planuje inwestycje na poziomie 233 mln USD. Część projektów firma już zrealizowała dzięki wsparciu kredytowemu od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Tej jesieni IMC przeszło zmiany organizacyjne mające na celu wzmocnienie zarządzania zrównoważonym rozwojem firmy.
Na poziomie Rady Dyrektorów firmy, Andrzej Szurek, obecny dyrektor niewykonawczy IMC, został mianowany liderem ds. zrównoważonego rozwoju w strukturze Rady Dyrektorów IMC. Andrzej nadzoruje skuteczność funkcji zrównoważonego rozwoju w IMC, wdrażanie zatwierdzonych programów i osiąganie celów zrównoważonego rozwoju zgodnie ze strategią firmy, a także promuje świadomość kwestii zrównoważonego rozwoju wśród Rady Dyrektorów IMC. – Obszar zrównoważonego rozwoju w działalności biznesowej często pojawia się w kontekście potrzeb dostosowania do regulacji europejskich. W kontekście IMC to realne działania, mając nie tylko na celu zgodność ze standardami, ale przede wszystkim wdrażanie rozwiązań, które z jednej strony są bardziej ekologiczne, a jednocześnie efektywne zarówno pod względem kosztowym jak i operacyjnym. To również długoletnie aktywności skierowane na rozwój pracowników i realne wsparcie lokalnych społeczności, którego znaczenie jest szczególnie ważne w czasie wojny – uważa Andrzej Szurek, dyrektor niewykonawczy IMC.
Julia Logwinienko dołączyła do zespołu IMC jako zastępca dyrektora generalnego ds. zrównoważonego rozwoju. Bogate doświadczenie Julii w zakresie zrównoważonego rozwoju obejmuje pracę dla takich międzynarodowych firm jak Grunenthal Group, SC Johnson, Carlsberg Group i Mondelez International, gdzie kierowała różnymi inicjatywami w zakresie ESG, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, zgodności i strategii środowiskowej. W swojej nowej roli Julia skupi się na zarządzaniu strategiami zrównoważonego rozwoju IMC, zapewnianiu zgodności z najlepszymi praktykami i wspieraniu inicjatyw firmy w zakresie raportowania ESG.
„Cieszę się, że mogę dołączyć do IMC i wnieść do firmy moje doświadczenie we wdrażaniu inicjatyw i projektów zgodnych z najlepszymi międzynarodowymi praktykami ESG” - powiedziała Julia Logwinienko, zastępca dyrektora generalnego IMC ds. zrównoważonego rozwoju.
IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainie. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik) oraz magazynowanie płodów rolnych. IMC posiada bank ziemi o powierzchni 120 tys. ha w regionie Połtawy, Czernichowa i Sumy. Spółka została założona w 2007 r. W 2023 r. IMC wypracowała przychody o wartości 139,5 mln USD. IMC jest jedną z 10 największych firm rolniczych Ukrainy. W maju 2011 r. spółka przeprowadziła ofertę publiczną akcji i zadebiutowała na GPW.
Źródło: IMC S.A.