Przejdź do treści

udostępnij:

Ceny miedzi na LME w Londynie niewiele się zmieniają przed kluczowymi danymi z Chin

Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie niewiele się zmieniają przed kluczowymi danymi makro z gospodarki Chin, która jest największym odbiorcą metali przemysłowych na świecie - informują maklerzy.

Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana nieco niżej wobec 9.003,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji.

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 4,1930 USD za funt, mniej o 0,06 proc.

Na giełdzie metali SHF w Szanghaju miedź jest wyceniana po 74.290,00 juanów za tonę, o 0,17 proc. niżej.

Inwestorzy zachowują ostrożność przed czwartkową publikacją kluczowych danych z chińskiej gospodarki - o inflacji, które pozwolą ocenić jej siłę.

Od początku 2025 r. metale przemysłowe - jak wskazują analitycy - są przedmiotem obrotów w wąskim przedziale, obciążone nastrojami niechęci do podejmowania ryzyka przez inwestorów, którzy obawiają się przyszłości globalnego handlu i trendów geopolitycznych, gdy w Białym Domu pojawi się prezydent-elekt Donald Trump.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME utrzymała bez zmian poziom 9.003,00 USD za tonę.

(PAP Biznes)

aj/ osz/

udostępnij: