Przejdź do treści

udostępnij:

PGE zakłada w ’26 wzrost nakładów inwestycyjnych o kilkadziesiąt proc. – wiceprezes

PGE zakłada na 2026 rok wzrost nakładów inwestycyjnych o kilkadziesiąt proc. – poinformował wiceprezes Przemysław Jastrzębski.

„Ogólnie zakładamy, że dynamika wzrostu wydatków inwestycyjnych w 2026 roku przyspieszy i wyniesie kilkadziesiąt procent” – powiedział wiceprezes Przemysław Jastrzębski na konferencji prasowej.

Jak poinformował, w porównaniu z 2025 rokiem CAPEX wzrośnie rdr we wszystkich segmentach poza energetyką węglową.

W 2025 roku wydatki inwestycyjne w ujęciu kasowym wyniosły 11,5 mld zł wobec 10,3 mld zł rok wcześniej.

(PAP Biznes)

pel/ osz/

udostępnij: