Tauron z zysku za '25 wypłaci 0,20 zł dywidendy na akcję
Zwyczajne walne zgromadzenie Tauronu zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 350,5 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki, co daje 0,20 zł na jedną akcję - poinformowała spółka w komunikacie.
Kwota 2,96 mld zł trafi natomiast na zasilenie kapitału zapasowego spółki.
Jednocześnie ZWZ ustaliło dzień dywidendy na 17 czerwca 2026 r. oraz termin wypłaty dywidendy na 2 lipca 2026 r.
(PAP Biznes)
seb/ gor/
