Przejdź do treści

udostępnij:

Tauron z zysku za '25 wypłaci 0,20 zł dywidendy na akcję

Zwyczajne walne zgromadzenie Tauronu zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 350,5 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki, co daje 0,20 zł na jedną akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Kwota 2,96 mld zł trafi natomiast na zasilenie kapitału zapasowego spółki.

Jednocześnie ZWZ ustaliło dzień dywidendy na 17 czerwca 2026 r. oraz termin wypłaty dywidendy na 2 lipca 2026 r.

(PAP Biznes)

seb/ gor/

udostępnij: