Przejdź do treści

udostępnij:

WZ Enei zdecydowało o wypłacie 0,56 zł dywidendy na akcję z zysku za 2025 rok

Walne zgromadzenie Enei zdecydowało o przeznaczeniu części zysku netto za 2025 rok w kwocie 296,6 mln zł na wypłatę dywidendy, co daje 0,56 zł dywidendy na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

Walne ustaliło dzień prawa do dywidendy na 11 czerwca oraz dzień wypłaty dywidendy na 2 lipca.

Kwota 678 mln zł została przeznaczona na zwiększenie kapitału rezerwowego celem realizacji zaplanowanych inwestycji.

Wcześniej, we wrześniu 2025 r., przedstawiciele Enei zapowiadali, że grupa chce być spółką dywidendową, ale wypłaty mogą być "raczej skromne" z powodu dużych planów inwestycyjnych.

W czerwcu 2025 r. akcjonariusze Enei zdecydowali, że spółka wypłaci 264,9 mln zł dywidendy z zysku netto za 2024 rok, co dało 0,5 zł na akcję.

(PAP Biznes)

pr/

udostępnij: