Czy wypłacać pieniądze z Getin Banku? 6 powodów dlaczego nie warto tego robić, czyli o bezpieczeństwie polskiego systemu bankowego
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
09 gru 2018, 20:55

6 powodów dlaczego nie warto wypłacać pieniędzy z Getin Banku, czyli o bezpieczeństwie polskiego systemu bankowego | 21% Rocznie | Podcast | Jak inwestować

Wybuch afery KNF sprawił, że Polacy z większą uwagą zaczęli przyglądać się sytuacji Getin Noble Banku i Idea banku. Część osób podjęła decyzję o wycofaniu swoich środków z tych instytucji. Wiele osób zaczęło sobie także zadawać pytania, nie tylko o stabilność banków Leszka Czarneckiego, ale również polskiego systemu bankowego. Czy jest się zatem czego obawiać? Czy wypłacać pieniądze z Getin Banku? Na te i inne pytania na temat oszczędności w Getin Noble Banku oraz innych polskich banków odpowiadamy w 23. odcinku podcastu „21% rocznie | Jak inwestować”.

Ten odcinek podcastu poprowadziliśmy razem z Piotrem Rosikiem. Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Piotr Rosik @PiotrRosik) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 23.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

  • 00:07:37 Getin Noble to bank komercyjny
  • 00:10:22 Getin Noble ma portfel kredytów
  • 00:15:51 Bank notuje najniższy koszt pozyskania pieniądza od lat
  • 00:18:09 Polski sektor bankowy wciąż notuje nadpłynność
  • 00:22:45 NBP ma silną pozycję i czuwa nad sektorem bankowym
  • 00:28:09 Gwarancje bankowe Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Zobacz także

Paweł Biedrzycki i Piotr Rosik - kim są prowadzący

 

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Piotr Rosik

Analityk, publicysta, od 2008 roku aktywny inwestor (choć na małą skalę). Od maja 2014 roku do końca 2016 roku był redaktorem naczelnym dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” oraz redaktorem prowadzącym portalu Serwis Inwestora. Stały współpracownik m.in. „Obserwatora Finansowego”. Były dziennikarz ekonomiczny „Gazety Giełdy Parkiet” oraz „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej”. Zastępca redaktora naczelnego serwisu StrefaInwestorow.pl.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Piotr Rosik @PiotrRosik) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Pobierz podcast: