Jak skutecznie oszczędzać na emeryturę, wykorzystując IKE, akcje i obligacje?
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
25 lis 2018, 20:29

Jak skutecznie oszczędzać na emeryturę, wykorzystując IKE, akcje i obligacje? | 21% Rocznie | Podcast | Jak inwestować

Jak powinniśmy oszczędzać samodzielnie na emeryturę i dlaczego musimy zacząć to robić jak najszybciej? O czym powinniśmy pamiętać zanim zaczniemy cokolwiek inwestować? Ile powinniśmy mieć spółek w portfelu emerytalnym? Lepiej inwestować w małe czy duże spółki? Jak wykorzystać okresy złej koniunktury na giełdzie w budowaniu portfela? Czy warto dołączyć do portfela obligacje? Jak skutecznie oszczędzać na emeryturę, wykorzystując do tego IKE, akcje i obligacje? Na te i inne pytania odpowiadam w rozmowie z doradcą inwestycyjnym Domu Maklerskiego PKO BP, Emilem Łobodzińskim.

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Rafał Irzyński @irzynski) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 


SUPER IKE

Partnerem odcinka jest Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, oferujący IKE umożliwiające inwestowanie zarówno w akcje, jak i obligacje, w tym obligacje Skarbu Państwa. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 22.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

Zobacz także

W tym podcaście

 • 00:06:30 Dlaczego powinniśmy oszczędzać samodzielnie na emeryturę?
 • 00:15:19 W jaki sposób nasze państwo wspiera osoby samodzielnie oszczędzające na emeryturę?
 • 00:16:25 W jaki sposób oszczędzać na emeryturę?
 • 00:25:21 O czym powinniśmy pamiętać zanim zaczniemy cokolwiek inwestować?
 • 00:26:07 Jak dostosować strategię inwestycyjną na emeryturę do wieku?
 • 00:35:24 Ile powinniśmy mieć spółek w portfelu emerytalnym?
 • 00:37:28 Lepiej inwestować w małe czy duże spółki?
 • 00:38:38 Czy spółki dywidendowe w portfelu emerytalnym to dobry pomysł?
 • 00:41:28 Jak wykorzystać okresy złej koniunktury na giełdzie w budowaniu portfela?
 • 00:44:30 Czym się różni inwestowanie w małe spółki od tych dużych?
 • 00:45:38 Dlaczego IKE jest świetnym narzędziem do wykorzystania podczas oszczędzania na emeryturę?
 • 00:49:06 Jakie są ograniczenia w korzystaniu z IKE?

Zobacz także

Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński - kim są prowadzący

Rafał Irzyński i Paweł Biedrzycki

Rafał Irzyński i Paweł Biedrzycki

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Rafał Irzyński

Rafał Irzyński jest doświadczonym inwestorem indywidualnym, z niemal 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w inwestycjach w akcje spółek z GPW o horyzoncie krótkoterminowym (do 12 miesięcy). Decyzje inwestycyjne opiera przede wszystkim o analizę fundamentalną. Przez ostatnie 6 lat był głównym analitykiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Swoje umiejętności potwierdził jako zarządzający Portfelem SII, uzyskując stopę zwrotu w wysokości 90% w segmencie własnych inwestycji w okresie 2 lat. Prowadził także autorski program w internetowej telewizji „Inwestorzy.tv”, zatytułowany „Gość Rafała Irzyńskiego", w którym przeprowadzał wywiady z prezesami i przedstawicielami spółek z GPW. Pracował również jako wykładowca akademicki i był traderem walutowym w funduszu inwestycyjnym.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Rafał Irzyński @irzynski) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Pobierz podcast: