Rok po premierze Cyberpunk 2077. Czy i kiedy akcje CD PROJEKT i branża gier wróci do łask? – Maciej Kietliński Podcast 21% rocznie jak inwestować
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 gru 2021, 15:03

Rok po premierze Cyberpunk 2077. Czy i kiedy CD PROJEKT i branża gier wróci do łask? – Maciej Kietliński - Podcast 21% rocznie jak inwestować

10 grudnia 2020 roku odbyła się premiera Cyberpunka, czyli najważniejszej polskiej produkcji od czasu Wiedźmina III. Inwestorzy oraz gracze oczekiwali gry najwyższej jakości, a otrzymali zbugowaną wersję na konsole PlayStation 4. W ciągu ostatnich 12 miesięcy CD PROJEKT dołożył wszelkich starań, aby naprawić tytuł poprzez wydawanie hotfixów oraz patchy. O tym jak premiera Cyberpunka wpłynęła na całą polską branżę gamingową oraz co czeka nas w 2022 roku opowiada Maciej Kietliński, analityk Noble Securities pokrywający CD PROJEKT.

Wiedźmin III, pomimo wydania w 2015 roku, wciąż napędza wyniki sprzedażowe CD PROJEKT. Pytanie jak to będzie w przypadku Cyberpunka, gdzie nadal nie znamy pełnych danych sprzedażowych za 2021 rok. Wiemy jedynie, że do końca grudnia sprzedano 13,7 mln egzemplarzy i jest to liczba już po uwzględnieniu zwrotów. W I kwartale 2022 roku możemy spodziewać się wersji next-genowej tytułu oraz piątego już patcha. CD PROJEKT zapowiedział również, że pracuje nad dużym DLC.

Zobacz także: Cyberpunk 2077, prawie rok po premierze, znowu okupuje 1 miejsce najlepiej sprzedających się gier na Steamie i zbiera świetne oceny

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Natalia Kieszek: @KieszekNatalia) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 54.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

 • 03.05 Czy CD PROJEKT powinien przesunąć premierę Cyberpunka?
 • 05.00 Wersja konsolowa Cyberpunka
 • 06.36 Czy Cyberpunk nie został za mocno skrytykowany w obliczu ostatnich premier z segmentu AAA?
 • 08.05 Marketing Cyberpunka
 • 09.44 Ocena naprawy Cyberpunka oraz komunikacji CD PROJEKT z inwestorami
 • 12.35 Wyniki finansowe CD PROJEKT oraz prognozy finansowe
 • 16.22 Trend boczny na kursie CD PROJEKT
 • 18.48 Co może przyczynić się do powrotu króla CDR?
 • 22.28 Jak premiera Cyberpunka wpłynęła na polskie spółki z branży gier?
 • 25.56 Rozczarowanie inwestorów branżą gamingową
 • 30.20 Rynek akwizycji wśród spółek z branży gier
 • 33.20 Cyberpunk vs listopadowe premiery z segmentu AAA
 • 35.16 Premiery polskich gier w 2022 roku
 • 37.10 Co czeka polską branżę gier w 2022 roku?
   

podcast-cyberpunk-sm

Maciej Kietliński, Natalia Kieszek

Maciej Kietliński

Maciej Kietliński, analityk akcji spółek gamingowych w Noble Securities, Makler Papierów Wartościowych (lic. nr 3261), Międzynarodowy Certyfikowany Analityk Inwestycyjny (CIIA), doktorant z ekonomii na SGH. Komentator giełdowy na łamach TV Biznes24, Forbes, Reuters, Parkiet, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, PAP Biznes, FX Magazyn czy Strefa Inwestorów. Prowadzący program Sektor Gamingowy Okiem Eksperta w ramach kanału Inwestorzy TV. Hobbystycznie członek stowarzyszenia Toastmasters International, gdzie pełnił funkcję Prezesa, następnie Dyrektora Rejonu oraz w 2015 r. zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii Ewaluacja. W wolnym czasie fan Krav Magi, Gry o Tron, Suits i filmów Marvela.

Natalia Kieszek

Natalia Kieszek pracuje w Strefie Inwestorów od 2019 roku od początku jako dziennikarz specjalizujący się w tematyce spółek gamingowych. Jej ulubionym gatunkiem gier jest survival horror, a w wolnym czasie ogrywa wszystkie exclusivy na PlayStation.

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

--------------------

Powyższa treść jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora, została przygotowana wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Nie stanowi rekomendacji w rozumieniu „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów” lub jakiejkolwiek porady, w tym w szczególności porady inwestycyjnej w zakresie doradztwa inwestycyjnego, o którym mowa w art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. 2017, poz. 1768 z póź. zm.), dalej: „Ustawa”, porady prawnej lub podatkowej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Powyższa treść nie jest również stanowiskiem Domu Maklerskiego Noble Securities SA. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działania lub zaniechania odbiorcy materiału lub innego inwestora podjęte na podstawie niniejszego materiału ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych, skutki finansowe i niefinansowe powstałe w wyniku wykorzystania niniejszego materiału lub zawartych w nim informacji. Inwestowanie w papiery wartościowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanego kapitału. Inwestor wykorzystuje informacje zawarte w niniejszym materiale na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News