CD PROJEKT, 11 bit studios, CI Games: producenci gier i sektor gamingowy oczami profesjonalnego inwestora - Paweł Sugalski - Podcast 21% rocznie jak inwestować
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
12 cze 2022, 18:08

Inwestowanie w producentów gier i sektor gamingowy oczami profesjonalnego inwestora - Paweł Sugalski - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Swoją karierę zaczynał jako analityk w biurze maklerskim ING Securities. Już wtedy interesował się sektorem gamingowym, a następnie został pomysłodawcą i zarządzającym pierwszego funduszu inwestującego w spółki z branży gier. Mowa oczywiście o Rockbridge Gier i Innowacji. Po wyjściu z inwestycji w Bloober Team w 2021 roku, zdecydował się odejść i założyć nowy fundusz Smart Money FIZ. Z Pawłem Sugalskim rozmawiamy o jego pierwszych rekomendacjach dla CD PROJEKT i CI Games, kulisach pracy w Rockbridge Gier i Innowacji, perspektywach dla polskiej branży gier oraz premierze książki „Gaming na giełdzie”.

Na akcjach spółek z branży gier trwa bessa już od dłuższego czasu. Paweł Sugalski jako jeden z niewielu nie spodziewał się szybkiego odbicia w branży, pomimo zapowiedzi nowego Wiedźmina czy premiery Cyberpunka na konsole nowej generacji. Po odejściu z Rockbridge Gier i Innowacji zdecydował się na napisanie pierwszej książki, która łączy temat branży gier i giełdy. Premiera „Gaming na giełdzie” odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, tymczasem już można przeczytać naszą recenzję książki i zakupić ją w przedsprzedaży.

Zobacz także: Ta książka to niezbędnik każdego inwestora kupującego akcje producentów gier wideo. Recenzja „Gaming na giełdzie” Pawła Sugalskiego

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Natalia Kieszek @KieszekNatalia) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

W tym podcaście

00:01:44 Kulisy powstania funduszu Rockbridge Gier i Innowacji
00:11:42 Inwestycja Rockbridge w Bloober Team
00:18:30 Bloober Team i Silent Hill
00:21:50 CI Games i ostatnie transakcje
00:26:20 Akwizycje na rynku gier
00:36:00 Jak analizować spółki z branży gier?
00:39:16 Czy Techland powinien zadebiutować na GPW?
00:42:25 Co dalej z CD PROJEKT?
00:49:00 Co nas może zaskoczyć w polskiej branży gier?
00:54:23 Książka „Gaming na giełdzie”
01:06:03 Start funduszu Smart Money FIZ
 

Paweł Sugalski, CFA

Pomysłodawca pierwszego w Polsce funduszu poświęconego sektorowi gier komputerowych: Rockbridge Gier i Innowacji. Założyciel i zarządzający Smart Money FIZ. Członek rad nadzorczych Image Games, Untold Tales oraz Anshar Studios. Aktywny komentator sytuacji w branży na portalu Twitter. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Natalia Kieszek

W Strefie Inwestorów pracuje od 2019 roku. Od początku pracuje jako dziennikarz specjalizujący się w tematyce spółek z branży gier. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News