Inwestuje na giełdzie od 30 lat. W 2022 jego fundusz inwestycyjny był najlepszy w Polsce - Konrad Łapiński
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
11 lut 2023, 10:24

Inwestuje na giełdzie od 30 lat. W 2022 jego fundusz inwestycyjny był najlepszy w Polsce - Konrad Łapiński, Podcast 21% rocznie

Fundusz Inwestycyjny Total FiZ, na czele którego stoi nasz rozmówca, osiągnął w 2022 roku najwyższą stopę zwrotu z wszystkich zamkniętych funduszy inwestycyjnych w Polsce. O tym jak się zarządza prawie 500 mln zł portfelem  rozmawiamy w 77 odcinku podcastu 21 procent rocznie. 

Konrad Łapiński swoją przygodę z inwestowaniem rozpoczął 30 lat temu. Na początku jako inwestor indywidualny, potem zarządzający funduszami w dużym prywatnym TFI, a obecnie lider zespołu zarządzającego jego autorskim funduszem Total FiZ kontynuuje swoją przygodę z rynkiem. Mówi, że giełda jest jego hobby, a Total FiZ narzędziem do pomnażania własnego majątku wraz z klientami. O obecnej sytuacji rynkowej, wynikach za 2022 roku, oczekiwaniach na 2023 oraz o najważniejszej inwestycji w portfelu Total FiZ, czyli Scope Fluidics, rozmawiamy z Konradem Łapińskim zarządzającym Total FiZ.   

Zobacz także: 5 małych i średnich spółek, w których analitycy widzą obecnie największy potencjał wzrostu - Tymoteusz Turski, Podcast 21% rocznie

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 77.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl

W tym podcaście:

 • 00:02:15 Co zmieniło się na rynkach finansowych w ostatnich 3 latach?
 • 00:03:18 Jak na ostatnie kryzysy finansowe reagowali klienci funduszu inwestycyjnego?
 • 00:04:57 Kryzys funduszy obligacji i inwestowania w papiery dłużne
 • 00:06:15 Jak Total FiZ osiągnął zyski w 2022 roku?
 • 00:10:53 Jak obecnie inwestuje Total FiZ?
 • 00:14:12 Czy warto inwestować w obligacje?
 • 00.15.54 Jaka przyszłość czeka polskie fundusze inwestycyjne?
 • 00:21:00 Prognozy i oczekiwania, w co inwestować w 2023 roku?
 • 00.26.00 Lepiej inwestować na giełdzie w Polsce czy USA?
 • 00.28.47 Dlaczego powstał Total FiZ?
 • 00.32.30 Historia inwestycji w Scope Fluidics
 • 00.36.46 Polityka i filozofia inwestycyjna Total FiZ

Artykuły i materiały o których wspominaliśmy w podcaście:

 1. Od inwestora indywidualnego do profesjonalnego, który prowadzi własny fundusz inwestycyjny z 250 mln zł aktywów - Konrad Łapiński Total FiZ Podcast "21% rocznie | Jak inwestować"

 2. Wyniki funduszy FIZ w 2022 roku na stronie IZFiA

Paweł Biedrzycki i Konrad Łapiński - kim są prowadzący

Paweł Biedrzycki Konrad Łapiński

Paweł Biedrzycki, Konrad Łapiński

Konrad Łapiński

Konrad Łapiński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o specjalności Finanse i Bankowość. Na giełdzie inwestuje od 1993r. Po zakończeniu studiów karierę zawodową rozpoczął w Skarbiec TFI S.A. Przez pierwszy rok pracował jako analityk rynku akcji. Od stycznia 2002r. do czerwca 2008r. jako zarządzający funduszami związanymi z rynkiem akcji. Jego fundusze były wielokrotnie nagradzane jako najlepiej zarządzane w Polsce. Jest pomysłodawcą i współtwórcą funduszu TOTAL FIZ – pierwszego funduszu w Polsce, który został utworzony z inicjatywy zarządzającego a nie TFI. Jego hobby to malarstwo, wędkarstwo, narty, giełda.

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada wieloletnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

#inwestowanie, #totalfiz, #Fundusze, #Funduszeinwestycyjne, #KonradŁapiński

Śledź Strefę Inwestorów w Google News