Konrad Łapiński podcast 21 procent rocznie. Od inwestora indywidualnego do profesjonalnego który ma Fundusz Inwestycyjny Total FiZ
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
19 sty 2020, 17:49

Od inwestora indywidualnego do profesjonalnego, który prowadzi własny fundusz inwestycyjny z 250 mln zł aktywów - Konrad Łapiński Total FiZ Podcast "21% rocznie | Jak inwestować"

Gościem 35 odcinka podcastu #21procentrocznie jest Konrad Łapiński, zarządzający Total FiZ. Swoją przygodę z giełdą zaczynał w 1993 roku, jako inwestor indywidualny. Mimo, że w 2002 roku zaczął zajmować się inwestowaniem profesjonalnie, to wciąż uważa siebie bardziej za inwestora indywidualnego. Od 2009 roku zarządza autorskim funduszem, który w minionym roku zyskał na wartości 30%.  

W podcaście opowiada o tym jak inwestuje, na co zwraca uwagę podczas doboru spółek do portfela i jaka struktura portfela jest jego zdaniem najbardziej efektywna. Mówi o tym jak analizuje sytuację rynkową i dlaczego jego warsztat sugeruje, że znajdujemy się w przededniu hossy. Jednym z ważnych elementów, który może mieć pozytywny wpływ na rynek jest ograniczona podaż akcji ze strony inwestorów indywidualnych, OFE, funduszy inwestycyjnych oraz startujący program Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Zobacz także: Jak inwestować na trudnym rynku, czyli o selekcji spółek do portfela - Podcast "21% rocznie | Jak inwestować"

Kim jest Konrad Łapiński, zarządzający Total FIZ?

Konrad ŁapińskiKonrad Łapiński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o specjalności Finanse i Bankowość. Na giełdzie inwestuje od 1993r. Po zakończeniu studiów karierę zawodową rozpoczął w Skarbiec TFI S.A. Przez pierwszy rok pracował jako analityk rynku akcji. Od stycznia 2002r. do czerwca 2008r. jako zarządzający funduszami związanymi z rynkiem akcji. Jego fundusze były wielokrotnie nagradzane jako najlepiej zarządzane w Polsce. Jest pomysłodawcą i współtwórcą funduszu TOTAL FIZ – pierwszego funduszu w Polsce, który został utworzony z inicjatywy zarządzającego a nie TFI. Jego hobby to malarstwo, wędkarstwo, narty, giełda.

Zobacz także: 7 spółek z polskiej giełdy, które mogą pozytywnie zaskoczyć w 2019 roku

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Rafał Irzyński @irzynski) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 35.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

 • 00:02:35 Kiedy zaczął inwestować Konrad Łapiński?
 • 00:06:08 W którym momencie i dlaczego Konrad Łapiński zdecydował się założyć Total FiZ
 • 00:12:30 Co jest kluczowe w prowadzeniu funduszu inwestycyjnego?
 • 00:15:11 W jaki sposób inwestuje Konrad Łapiński?
 • 00:19:22 W jakie spółki lubi inwestować Konrad Łapiński?
 • 00:21:20 Co spółka musi mieć aby warto było w nią zainwestować?
 • 00:28:00 Jak być pewnym siebie zachowując respekt do rynku
 • 00:30:12 Dlaczego w 2007 roku Konrad Łapiński przestrzegał przed inwestowaniem w akcje i dlaczego teraz jest na odwrót?
 • 00:33:53 Co zmieniło się przez ponad 20 lat w podejściu do inwestowania
 • 00:40:43 Jak zachować pokorę przed rynkiem i nie pozwolić żeby sodówka uderzyła do głowy?
 • 00:42:39 Jak często modyfikować portfel inwestycyjny?
 • 00:44:49 Jak podchodzić do inwestowania w spółki wzrostowe, a jak w wartościowe?
 • 00:45:50 Jak start programu PPK wpłynie na giełdę?
 • 00:54:30 Dlaczego akcje na polskiej giełdzie są tak tanie w porównaniu do podobnych rynków?
 • 00:55:53 Jakie są oczekiwania Konrada Łapińskiego na 2020 rok?

Zobacz także:

Nabór do Strefy Inwestorów do 22 stycznia 2020 r. Dołącz do nas!

Nabór do Strefy Inwestorów

Tylko do 22 stycznia będzie trwać nabór do Strefy Inwestorów. To jedyny moment, w którym do społeczności inwestorów mogą dołączyć nowe osoby, a byli użytkownicy wznowić członkostwo. W tym roku dla wszystkich dotychczasowych i nowych abonentów Strefy Inwestorów przygotowaliśmy szereg praktycznych i wartościowych bonusów - o szczegółach można dowiedzieć się z wideo. Kolejne informacje będziemy też przekazywać wkrótce.

Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu. Zapisz się klikając tutaj.

Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński - kim są prowadzący

Rafał Irzyński i Paweł Biedrzycki

Rafał Irzyński i Paweł Biedrzycki

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Rafał Irzyński

Rafał Irzyński jest doświadczonym inwestorem indywidualnym, z niemal 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w inwestycjach w akcje spółek z GPW o horyzoncie krótkoterminowym (do 12 miesięcy). Decyzje inwestycyjne opiera przede wszystkim o analizę fundamentalną. Przez ostatnie 6 lat był głównym analitykiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Swoje umiejętności potwierdził jako zarządzający Portfelem SII, uzyskując stopę zwrotu w wysokości 90% w segmencie własnych inwestycji w okresie 2 lat. Prowadził także autorski program w internetowej telewizji „Inwestorzy.tv”, zatytułowany „Gość Rafała Irzyńskiego", w którym przeprowadzał wywiady z prezesami i przedstawicielami spółek z GPW. Pracował również jako wykładowca akademicki i był traderem walutowym w funduszu inwestycyjnym.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News