W co inwestować w 2020 roku, kiedy wszystko jest drogie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
03 sty 2020, 07:03

W co inwestować w 2020 roku, gdy hossa na światowych giełdach trwa już 10 rok? Nowa analiza wideo - styczeń 2020

W co inwestować, kiedy wszystko jest drogie, a hossa na światowych giełdach trwa już 10 rok?! Stawiać na sprawdzone rozwiązanie w postaci akcji amerykańskich czy lepiej skupić się na innych rynkach? Dzisiaj to ważne pytanie ze względu na rosnącą inflację i stojące w miejscu, a w przypadku niektórych krajów nawet spadające stopy procentowe. Zapraszamy do nowej analizy wideo, w której omawiamy najważniejsze relacje rynkowe na światowych giełdach i zastanawiamy się nad tym, w co i jak inwestować w 2020 roku.

Hossa na świecie trwa już 10 rok: w co inwestować?

W 2020 roku mija 10 lat od rozpoczęcia w 2009 roku obecnej hossy. Dotknęła ona w mniejszym lub większym stopniu praktycznie wszystkich aktywów. Począwszy od akcji, surowce, nieruchomości, kończąc na nowych klasach aktywów jak kryptowaluty. Na co postawić, gdy wszystko od dłuższego czasu drożejie i ceny są wymagające?!

Praktyka inwestycyjna podpowiada, że w okresach dojrzałej hossy zwłaszcza doświadczeni inwestorzy powracają do korzeni i zaczynają poszukiwanie wartości, czyli najmniej przewartościowanych aktywów. Do tego grona można zaliczyć na pewno obecnie polski rynek giełdowy, który nawet na tle sąsiednich parkietów giełdowych wydaje się być stosunkowo tani. Więcej na ten temat znajdziesz w nowej analizie wideo:

Polski rynek giełdowy jest obecnie jednym z najtańszych na świecie. Zwłaszcza jeżeli uwzględnimy dynamikę wzrostu PKB i poziom inflacji. Jest więc spora szansa, że 2020 rok przyniesie na nim długo wyczekiwane ożywienie. Pierwsza sesja Nowego Roku pokazała potencjał, bo w trakcie jednego dnia indeks WIG wzrósł o 2,1%. Bez zmian kluczowa w przypadku polskiej giełdy jest jednak selekcja i koncentracja na konkretnych sektorach oraz grupach spółek. Obciążony od wielu lat polityką WIG20 nie pozwala na to, aby frywolnie stawiać na cały rynek.

Pobierz teraz darmowy e-book "Jak analizować wykresy giełdowe" lub polub nas na Facebooku i pobierz darmowy raport "Pułapki inwestowania. 7 błędów, które odbierają Twoje zyski".

Zobacz także: 6 powodów, dlaczego akcje na polskiej giełdzie są absurdalnie tanie i warto się nimi zainteresować w 2020 roku

Już 7 stycznia startuje nabór do Strefy Inwestorów. Dołącz do nas!

Już 7 stycznia 2020 r. otwieramy nabór do Strefy Inwestorów. To jedyny moment, w którym do społeczności inwestorów mogą dołączyć nowe osoby, a byli użytkownicy wznowić członkostwo. W tym roku dla wszystkich dotychczasowych i nowych abonentów Strefy Inwestorów przygotowaliśmy szereg praktycznych i wartościowych bonusów - o szczegółach można dowiedzieć się z wideo. Kolejne informacje będziemy też przekazywać wkrótce.

Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu. Zapisz się klikając tutaj.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.