Podsumowanie tygodnia 31 maja - 4 czerwca 2010 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
06 cze 2010, 19:45

Podsumowanie tygodnia 31 maja - 4 czerwca 2010

Podsumowanie minionego tygodnia na rynkach giełdowych: S&P500, WIG20, spółki portfelowe, nowy interesujący papier.

S&P500

S&P500S&P500Ostatnia sesja tygodnia przyniosła dynamiczną wyprzedaż na indeksie S&P500. Technicznie, aktualne spadki interpretujemy jako budowę prawego ramienia formacji RGR. Oczywiście, w związku z tym, negacja formacji i wyłamanie maksimów z czwartku uznamy za silny sygnał kupna.

WIG20

WIG20WIG20Oczywiście, analogicznie do S&P500 interpretujemy układ na WIG20. Krótko mówiąc, rynek rozpoczął budowę prawego ramienia RGR. Wyłamanie maksimów w postaci prawego ramienia RGR będzie dla nas oczywiście, podobnie jak na indeksie z USA, silnym sygnałem kupna.

Spółki portfelowe

AstartaAstartaAstartaNa tle wyprzedaży z ostatnich tygodniach, papier wciąż prezentuje się niezwykle silnie. Wciąż oczekujemy kontynuacji wzrostów oraz wyjścia kursu na nowe maksima, aby móc podnieść zlecenie SL na ostatnie minimum.BudimexBudimexBudimexOkazuje się, że zaliczyliśmy na spółce dywidendę i musiałem przeliczyć historyczne wykresy oraz uaktualnić stopę zwrotu. Technicznie, spadki interpretujemy jako ruch powrotny do wyłamanych maksimów, po którym wciąż prawdopodobna wydaje się kontynuacja wzrostów. Zlecenie obronne na spółce pozostawiamy na niezmienionym poziomie.JW ConstructionJWCJWCSytuacja na papierze bez zmian. Stop loss również pozostawiamy bez zmian.MCIMCIMCIPiątkowy czarny korpus nie napawa optymizmem. Niewykluczone, że kurs spółki jest w trakcie budowy formacji trójkąta. Zlecenie obronne SL pozostawiamy na ostatnim minimum.One2OneOne2OneOne2OnePapier wciąż pozostaje silny, czekamy.PolimexPolimexPolimexSytuacja bez zmian, czekamy.SynthosSynthosSynthosEwidentnie jest ustawiona duża podaż na spółce po 1,88 zł, z którą popyt nie jest w stanie sobie poradzić. Wyłamanie tego poziomu może przynieść kontynuację dynamicznych wzrostów. Stop dla pozycji pozostawiamy na niezmienionym poziomie.

Spółki na celowniku

TVNTVNTVNZ racji dywidendy został przeliczony również wykres TVN. Z racji nieco zmodyfikowanej strategii wejścia przenosimy sygnał kupna na 17,8 zł ze stopem na ostatnim swingu przed wybiciem.

Interesujące spółki

MMPLMMPLMMPLBardzo interesująco prezentuje się wykres Multimedia Polska. Spółka praktycznie w ogóle nie zareagowała na przecenę na rynku wykazując się siłą. Jeżeli nie ma tutaj miejsca żaden skup akcji, wyłamanie maksimów z 10 maja można uznać za sygnał kupna ze stopem na poziomie 8,2 zł. Ryzyko inwestycyjne około 7%. Pozdrawiam i życzę dużych zysków, Paweł Biedrzycki P.S. Blog ma charakter edukacyjny i nie jest ofertą doradztwa inwestycyjnego.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.