Podsumowanie tygodnia 31 maja - 4 czerwca 2010 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
06 cze 2010, 19:45

Podsumowanie tygodnia 31 maja - 4 czerwca 2010

Podsumowanie minionego tygodnia na rynkach giełdowych: S&P500, WIG20, spółki portfelowe, nowy interesujący papier.

S&P500

S&P500S&P500 Ostatnia sesja tygodnia przyniosła dynamiczną wyprzedaż na indeksie S&P500. Technicznie, aktualne spadki interpretujemy jako budowę prawego ramienia formacji RGR. Oczywiście, w związku z tym, negacja formacji i wyłamanie maksimów z czwartku uznamy za silny sygnał kupna.

WIG20

WIG20WIG20 Oczywiście, analogicznie do S&P500 interpretujemy układ na WIG20. Krótko mówiąc, rynek rozpoczął budowę prawego ramienia RGR. Wyłamanie maksimów w postaci prawego ramienia RGR będzie dla nas oczywiście, podobnie jak na indeksie z USA, silnym sygnałem kupna.

Spółki portfelowe

Astarta AstartaAstarta Na tle wyprzedaży z ostatnich tygodniach, papier wciąż prezentuje się niezwykle silnie. Wciąż oczekujemy kontynuacji wzrostów oraz wyjścia kursu na nowe maksima, aby móc podnieść zlecenie SL na ostatnie minimum. Budimex BudimexBudimex Okazuje się, że zaliczyliśmy na spółce dywidendę i musiałem przeliczyć historyczne wykresy oraz uaktualnić stopę zwrotu. Technicznie, spadki interpretujemy jako ruch powrotny do wyłamanych maksimów, po którym wciąż prawdopodobna wydaje się kontynuacja wzrostów. Zlecenie obronne na spółce pozostawiamy na niezmienionym poziomie. JW Construction JWCJWC Sytuacja na papierze bez zmian. Stop loss również pozostawiamy bez zmian. MCI MCIMCI Piątkowy czarny korpus nie napawa optymizmem. Niewykluczone, że kurs spółki jest w trakcie budowy formacji trójkąta. Zlecenie obronne SL pozostawiamy na ostatnim minimum. One2One One2OneOne2One Papier wciąż pozostaje silny, czekamy. Polimex PolimexPolimex Sytuacja bez zmian, czekamy. Synthos SynthosSynthos Ewidentnie jest ustawiona duża podaż na spółce po 1,88 zł, z którą popyt nie jest w stanie sobie poradzić. Wyłamanie tego poziomu może przynieść kontynuację dynamicznych wzrostów. Stop dla pozycji pozostawiamy na niezmienionym poziomie.

Spółki na celowniku

TVN TVNTVN Z racji dywidendy został przeliczony również wykres TVN. Z racji nieco zmodyfikowanej strategii wejścia przenosimy sygnał kupna na 17,8 zł ze stopem na ostatnim swingu przed wybiciem.

Interesujące spółki

MMPL MMPLMMPL Bardzo interesująco prezentuje się wykres Multimedia Polska. Spółka praktycznie w ogóle nie zareagowała na przecenę na rynku wykazując się siłą. Jeżeli nie ma tutaj miejsca żaden skup akcji, wyłamanie maksimów z 10 maja można uznać za sygnał kupna ze stopem na poziomie 8,2 zł. Ryzyko inwestycyjne około 7%. Pozdrawiam i życzę dużych zysków, Paweł Biedrzycki P.S. Blog ma charakter edukacyjny i nie jest ofertą doradztwa inwestycyjnego.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost