Oto co będzie przynosić zyski w najbliższych latach, po tym jak rynki finansowe i gospodarka się zmieniły - raport Saxo Bank, Podcast 21% rocznie
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
18 lut 2023, 09:06

Rynki finansowe i gospodarka się zmieniły, oto co będzie przynosić zyski w najbliższych latach - raport Saxo Bank, Podcast 21% rocznie

„Modele przestały działać” to hasło, które otwiera najnowszy raport kwartalny banku inwestycyjnego Saxo Bank. Rynki finansowe i gospodarki poruszają się w mega trendach, które co kilka lat ulegają zmianie. W najnowszym odcinku omówimy najważniejsze zmiany, jakie zaszły w światowych gospodarkach w ostatnich kwartałach i jak wpływają one na rynki finansowe, wskazując także co będzie przynosić zyski w najbliższych latach.

Partnerem tego odcinka jest Saxo Bank - międzynarodowy bank inwestycyjny, oferujący swoje usługi w ponad 170 krajach na całym świecie. Bank publikuje regularnie raporty kwartalne, które prezentują aktualne trendy i wydarzenia związane z rynkami finansowymi. Raporty te są źródłem wartościowych informacji dla inwestorów, którzy chcą śledzić najnowsze trendy na rynku i podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Zobacz także: Inwestuje na giełdzie od 30 lat. W 2022 jego fundusz inwestycyjny był najlepszy w Polsce - Konrad Łapiński, Podcast 21% rocznie

W raportach kwartalnych Saxo Banku można znaleźć analizy najważniejszych wydarzeń na rynkach finansowych, takich jak zmiany w polityce monetarnej, gospodarczej czy geopolityczne wydarzenia wpływające na rynek. Bank analizuje także trendy i prognozy na poszczególnych rynkach, takich jak rynki walutowe, surowców czy akcji. Raporty kwartalne Saxo Banku są cenione przez inwestorów na całym świecie ze względu na ich niezależność, rzetelność i trafność prognoz. W raportach znajdują się również komentarze i analizy ekspertów na temat wydarzeń i trendów rynkowych, a także omówienia portfeli i konkretnych spółek, co dodatkowo zwiększa ich wartość. To cenne źródło wiedzy dla inwestorów, którzy chcą na bieżąco śledzić wydarzenia na rynkach finansowych.

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 78.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Szymon Machalica: @SzymonMachalica oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl).

Oto co będzie przynosić zyski w najbliższych latach, po tym jak rynki finansowe i gospodarka się zmieniły - raport Saxo Bank

Zgarnij 450 zł na prowizje i zbuduj swoje portfolio za darmo (tylko do 11 marca)

Saxo Bank to duński bank inwestycyjny, który w ostatnim czasie wprowadził znaczące zmiany w swojej ofercie dla polskich inwestorów. Zostały m.in. obniżone prowizje od transakcji i zlikwidowano dla klientów w Polsce opłatę za przechowywanie (custody fee). Bank udostępnia też atrakcyjne oprocentowanie wolnych środków na rachunku inwestycyjnym i zamierza wprowadzać kolejne udogodnienia.

Z tej okazji proponuje naszym widzom i czytelnikom dodatkowy bonus w postaci kwoty 450 zł na prowizje, do wykorzystania przez 3 miesiące w transakcjach na rynku kasowym. Promocja dotyczy akcji, ETFów i obligacji z rynku polskiego i rynków zagranicznych. Z oferty mogą skorzystać wszyscy, którzy zdecydują się otworzyć rachunek z naszego linku partnerskiego do 11 marca 2023 r.

Załóż rachunek w Saxo Banku do 11 marca i odbierz 450 PLN na prowizje

W tym podcaście: 

 • 00:01:40 Pierwsze wnioski raportu „Modele przestały działać”
 • 00:03:40 Praca analityków to dodatkowe oczy i ręce inwestora
 • 00:05:15 Dlaczego to koniec mega trendu dóbr niematerialnych (digitalizacji świata)
 • 00:09:00 Charakterystyka nowej ekonomii – chiński case
 • 00:12:20 Wojna o chipy, wojny technologiczne i ich konsekwencje w gospodarce
 • 00:16:00 Echo pandemii 2020 roku w 2023 roku i wybuch inflacji
 • 00:17:50 Rewolucja energetyczna i konsekwencje dla gospodarek i dolara
 • 00:21:00 Surowce, a szczególnie metale przemysłowe jako duży zwycięzca nowego megatrendu
 • 00:22:00 „Rozbita Europa” silniejsza niż oczekiwano
 • 00:27:00 Charakterystyka współczesnego kryzysu
 • 00:28:50 Miejsce kryptowalut w obecnym kryzysie

Partnerem odcinka podcastu jest Saxo Bank, jednocześnie główny partner serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera link reklamowy Saxo Banku. Założenie rachunku za jego pośrednictwem pozwala uzyskać dodatkowe 450 PLN na prowizje (oferta obowiązuje do 11 marca 2023 r.). Autorzy materiału uzyskują wynagrodzenie z tego tytułu.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News