Inwestowanie w spółki kosmiczne i branżę New Space - Konrad Dziadkowiak, Podcast 21% rocznie
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
26 lut 2023, 17:41

Inwestowanie w spółki kosmiczne i branżę New Space - Konrad Dziadkowiak, Podcast 21% rocznie - jak inwestować

Mówi się, że sektor kosmiczny i spółki nastawione na eksplorację kosmosu to przyszłość gospodarki, przed którą stoi perspektywa nieograniczonego wzrostu. Oprócz osiągającej duże sukcesy spółki Elona Muska SpaceX jest szereg innych firm eksplorujących ten obszar. O perspektywach branży kosmicznej spółkach z ekspozycją ta ten sektor notowanych na giełdzie w USA, ale również i w Polsce rozmawiamy w 79 odcinku podcastu 21 procent rocznie.

Ostatnia hossa przyniosła wzrost liczby spółek, które zajmują się różnymi aspektami działań w kosmosie, takimi jak projektowanie i budowa satelitów, rakiet czy modułów kosmicznych. Ich celem jest przede wszystkim zwiększenie dostępności kosmosu i rozwój nowych technologii, które będą służyć nie tylko przemysłowi kosmicznemu, ale również całej ludzkości. 

W tym odcinku porozmawiamy z Konradem Dziadkowiakiem (Ciułacz NewSpace) o tym, jakie są perspektywy rozwoju „new space", jakie trendy obserwujemy na rynku i jakie wyzwania stoją przed spółkami kosmicznymi w przyszłości. Czy faktycznie możemy spodziewać się rewolucji w dziedzinie kosmicznej? Jakie korzyści mogą wyniknąć z dalszego rozwoju kosmicznej technologii? Na czym powinni skupić się inwestorzy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w podcaście.

Zobacz także: Elon Musk ofiarą klątwy okładek. Właściciel Tesli i SpaceX został mocno poturbowany w 2022 - Szymon Machalica Podcast 21% rocznie jak inwestować

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Szymon Machalica @SzymonMachalic1) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 79.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

W tym podcaście:

 • 00:03:16 Jak rozwija się branża kosmiczna: od pierwszego lądowania na księżycu do komercji
 • 00:04:40 Jak wygląda model biznesowy w kosmosie? 
 • 00:06:20 Na jakich spółkach skupia się Ciułacz z New Space 
 • 00:10:40 Charakterystyka wybranych spółek kosmicznych z amerykańskiego parkietu
 • 00:16:05 W którą stronę zmierza branża kosmiczna - najważniejsze aspekty jak czystość środowiska orbitalnego
 • 00:18:15 Górnictwo w kosmosie - to już nie sci-fi, ale bliska przyszłość
 • 00:24:20 Jak Ciułacz New Space buduje portfel inwestycyjny
 • 00:36:00 Charakterystyka wybranych spółek kosmicznych z polskiego rynku

Szymon Machalica

Szymon Machalica specjalizuje się w inwestycjach na rynku amerykańskim. Pracował jako animator rynkowy, współtworzył Trading Jam Session, pracował przy organizacji debat na Giełdzie Papierów Wartościowych. Związany z mediami, tworzył reportaże o tematyce giełdowej oraz reżyserował reklamy. Sympatyk myśli Ayn Rand. Redaktor Strefy Global Market.

Konrad Dziadkowiak

Koordynator Klastra Technologii Kosmicznych. Prywatny inwestor giełdowy, zainteresowany tematyką „new space", poszukuje okazji inwestycyjnych w rozwijającej się branży kosmicznej. Zdaje sobie sprawę z potencjału rynku kosmicznego i wierzy w dalszy wzrost tego sektora, dlatego stawia na spółki, które działają w przemyśle kosmicznym. Analizuje różne spółki kosmiczne, poszukując tych, które mają innowacyjne rozwiązania technologiczne, silny zespół, dobre perspektywy finansowe i plan rozwoju, który będzie zapewniał wzrost w dłuższej perspektywie czasowej.

1

Linki o których mowa w podcaście:

Zobacz także: Najnowszy raport Saxo Bank: które branże wyjdą obronną ręką z kryzysu? Od boomu technologicznego do supercyklu surowcowego

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost