Produkcję elektroniki czeka rewolucja, a XTPL może być liderem tej zmiany - Filip Granek 21% rocznie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
11 cze 2023, 11:49

Produkcję elektroniki czeka rewolucja, a ultraprecyzyjne drukowanie od XTPL może być liderem tej zmiany - Filip Granek Podcast 21% rocznie

Napięcia geopolityczne w połączeniu z postępem technologicznym w obszarze elektroniki sprawiają, że sposób jej produkcji czeka prawdziwa rewolucja. W tych zmianach swoje szanse upatruje notowana na GPW spółka XTPL, która dysponuje przełomową technologią ultraprecyzyjnego drukowania elektroniki. W tej chwili spółka rozwija 3 linie biznesowe, a w najważniejszym obszarze, implementacji przemysłowej swojego rozwiązania, pracuje nad wdrożeniem swojej technologii u 9 partnerów.

O przyszłości i planach XTPL oraz o tym czy i w jaki sposób obecna sytuacja rynkowa sprzyja działalności rozmawiamy w 87 odcinku podcastu 21% rocznie z prezesem i założycielem XTPL, spółki reprezentującej sektor deep tech, Filipem Grankiem. W trakcie rozmowy poruszamy kwestie związane z dalszymi planami rozwoju spółki oraz najnowszymi celami jakie postawia przed sobą spółka.

Zobacz także: Bądź najlepszy, a nie największy. O kulisach biznesu w formule SaaS - Krzysztof Szyszka, Podcast 21% rocznie

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki)  oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 87.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

W tym podcaście:

 • 00:01:25 W jakich okolicznościach powstało XTPL?
 • 00:03:10 Na czym polega unikalność XTPL?
 • 00:06:00 Dlaczego obecna sytuacja geopolityczna i rynkowa sprzyja planom XTPL?
 • 00:08:10 Jak XTPL zabezpiecza swoje know how?
 • 00:09:50 Jak w praktyce wygląda przejście XTPL z fazy startupu do firmy komercjalizującej swoje rozwiązania?
 • 00:12:08 Pierwsze przychody XTPL 
 • 00:17:24 Jak rozwija się w XTPL obszar działalności związany z nanotuszami?
 • 00:20:09 Czym jest Delta Printing System i jak wyglądają perspektywy dla tego obszaru działalności XTPL?
 • 00:24:45 Jak przebiegają wdrożenia przemysłowe technologii XTPL?
 • 00:28:29 Jakie są etapy wdrożenia technologii XTPL w przemyśle?
 • 00:30:41 Model biznesowy XTPL
 • 00:32:28 Jak zagraniczni inwestorzy będący w akcjonariacie XTPL oceniają rozwój spółki?
 • 00.36.30 Czy inwestorzy w Polsce już dojrzali do inwestowania w spółki typu deep tech?
 • 00.38.02 Plany wzrostu przychodów i inwestycji XTPL do 2026 roku
 • 00.42.10 Gdzie jest sufit dla wzrostu przychodów i działalności XTPL?
 • 00.43.36 Jak analizować i oceniać wyniki XTPL w kolejnych okresach?
   

XTP Podcast Filip Granek Paweł Biedrzycki

Filip Granek i Paweł Biedrzycki

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 15-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Filip Granek

Prezes zarządu i współzałożyciel XTPL S.A. Twórca technologii XTPL, jeden z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie nowoczesnych technologii wytwarzania ogniw słonecznych oraz technologii opartych o nanomateriały. Przez blisko 10 lat pracował w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych placówkach badawczych i przedsiębiorstwach typu Hi-Tech, m.in. Fraunhofer ISE (Niemcy), ECN (Holandia), ANU (Australia), Kingstone Semiconductor Company Ltd. (Chiny). Kierował pracami badawczymi w ścisłej współpracy z największymi przedstawicielami branży fotowoltaicznej z Europy, Azji oraz USA. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. stypendium Burgena (Akademia Europea), stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców, stypendium niemieckiego DAAD oraz prestiżowym grantem badawczym LIDER finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Członek prestiżowej Young Academy of Europe, został także wyróżniony w rankingu wybitnych innowatorów nowej Europy „New Europe 100 Challengers”. Zwycięzca 16. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2018. Nagrodę otrzymał za pracę nad technologią przełomu, która ma poważną szansę zmienić świat na lepsze. Wygrał także w kategorii Nowy Biznes, w której nagroda została przyznana za wykorzystanie własnego doświadczenia naukowego do tworzenia innowacyjnego na skalę światową produktu. Autor 70 publikacji naukowych i 30 międzynarodowych zgłoszeń patentowych i patentów.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News