Hossa gamingowa na GPW wraca. Sygnały ożywienia i najważniejsze premiery polskich gier 2023 roku – Podcast 21% rocznie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
16 sie 2023, 10:05

Wraca hossa gamingowa na GPW? Sygnały ożywienia i najważniejsze premiery polskich gier 2023 – Natalia Kieszek, Podcast 21% rocznie

Ożywienie w branży gaminowej na GPW trwa w najlepsze. Zniknięcie shortów na akcjach CD PROJEKT w Rejestrze, przejęcie kontroli w jednej z największych polskich spółek gamingowych przez Tencent czy bogaty kalendarz premier wyczekiwanych produkcji w drugiej połowie 2023 roku to tylko kilka czynników, które pobudzają wyobraźnię inwestorów na GPW.

W ostatnich miesiącach, a nawet latach boom na branżę gier przeminął po 2020 roku. Jednak od niedawna obserwujemy ożywienie, w szczególności widoczne na kursach akcji spółek z sektora. Również zagraniczni inwestorzy coraz chętniej interesują się polskim rynkiem jak np. chiński Tencent czy południowokoreański Krafton. Te fakty w połączeniu z bogatym kalendarzem premier na drugą połowę 2023 roku ponownie przyciągają inwestorów do spółek gamingowych.

Zobacz także: Ożywienie w polskiej branży gier to już fakt. 3 powody, dlaczego inwestorów znowu interesuje polski gaming

W 93. odcinku podcastu 21% rocznie omawiamy przyczyny ożywienia w polskim gamingu oraz przedstawiamy subiektywny kalendarz najważniejszych premier gier do końca 2023 roku. Warto podkreślić, że już za 2 tygodnie odbędą się jedne z największych targów branżowych Gamescom w Kolonii, na które wybiera się Natalia Kieszek.

Zobacz także: Gamescom 2023: lista polskich gier i spółek, które mogą pojawić się na tegorocznych targach w Kolonii

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Natalia Kieszek: @KieszekNatalia) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 93.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

W tym podcaście:

 • 00.01.25: Ożywienie w polskiej branży gier na GPW
 • 00.04.28 Tencent przejmuje Techland, czyli inwestycje w polskie spółki gamingowe przez zagranicznych inwestorów 
 • 00.08.40 Techland już nie zadebiutuje na GPW?
 • 00.10.30 Zniknięcie pozycji krótkich na akcjach CD PROJEKT
 • 00.12.47 Stare dobre inwestowanie „pod premierę” wraca do łask
 • 00.15.28 Lista najważniejszych premier polskich gier na 2023 rok
 • 00.16.00 Phantom Liberty od CD PROJEKT
 • 00.16.50 Lords of the Fallen od CI Games
 • 00.19.22 House Flipper 2 i inne sequele z grupy PlayWay
 • 00.21.25 Ghostrunner 2 od One More Level
 • 00.22.10 The Invincible od Starward Industries
 • 00.24.00 Inquisitor z grupy The Dust
 • 00.25.24 Alaskan Road Truckers od Road Studio
 • 00.27.30 Remake’i od Forever Entertainment
 • 00.28.37 Bulletstorm VR od PCF Group/Incuvo
 • 00.31.24 Nadchodzący Gamescom 2023
   

Natalia Kieszek i Paweł Biedrzycki

Natalia Kieszek Paweł Biedrzycki

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Natalia Kieszek

Redaktor prowadząca Strefy Inwestorów, w serwisie pracuje od 2019 roku. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Jako dziennikarz, specjalizuje się w tematyce spółek z branży gier notowanych na giełdzie. Pisze również na tematy gospodarcze i ekonomiczne.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News