Wallstreetbets i meme stocks o Gamestop, AMC, Blackberry czyli nowej klasie aktywów - Podcast 21% rocznie

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
07 lip 2021, 18:34

Wallstreetbets i meme stock - o Gamestop, AMC, Blackberry czyli nowej klasie aktywów - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Meme stock to nowa klasa aktywów, która nie ma dobrych fundamentów, przepływu finansowego, dobrych podstaw, ale mimo to cena akcji odrywa się od tradycyjnej wyceny. W przypadku GameStop mówimy o wzrostach z 17 USD do ponad 300 USD.

Za kosmicznym wzrostem cen akcji danej spółki może stać mem, darmowy popcorn lub chęć zemsty na funduszu hedgingowym.O tym jak zmienił się pandemiczny krajobraz giełdy, inwestycji oraz co stoi za abstrakcyjnymi wzrostami cen akcji spółek, które jeszcze niedawno były na krawędzi bankructwa, w najnowszym podcaście „21% rocznie”, rozmawia Paweł Biedrzycki oraz Szymon Machalica.

Memestock czyli dlaczego w tym szaleństwie jest metoda

„Meme stocks” czyli akcje memowe są nowym zjawiskiem. Ich wyceny są efoktem euforii i inwestycji tłumu co jest znane na giełdzie od początku istnienia. Niektórzy traktują meme stocks jako trwałą zmianę w krajobrazie inwestycji, ale duża część zarządzających funduszami uważa je jako chwilową modę.

Wszystko zaczęło się od GameStop w styczniu 2021. Od tego czasu drobni inwestorzy współpracowali na forach dyskusyjnych, takich jak Reddit, aby windować ceny akcji spółek, jak np: Express, BlackBerry czy Bed Bath & Beyond. Te firmy nie są dochodowe, nie są atrakcyjne fundamentalnie, wzrosty nie były oparte o fundamenty. Meme stocks zmieniają dynamicznie swoją wartość zazwyczaj na skutek wydarzeń, które mają miejsce w social mediach lub na forach dyskusyjnych. Tak jak Dogecoin, który jest dosłownie parodią Bitcoina.

O tym jakie jest uzasadnienie tych wzrostów, dlaczego pomimo upływu kilku miesięcy kursy meme stocks są wysoko i dlaczego perspektywy tych spółek się zmieniły opowiadamy w najnowszym podkaście 21 procent rocznie.

Zobacz także: Meme Stocks to nowa klasa aktywów, która powstała na Wall Steet, a akcje AMC to idealny ich przedstawiciel

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Szymon Machalica @irzynski) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 42.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

  • 00.00.47 Zapowiedź nowego sezony podcastu
  • 00.01.55 Czym jest Wallstreetbets
  • 00.04.00 Gamestop czyli początek meme stocks
  • 00.14.16 Jakie spółki kwalifikujemy do meme stocks?
  • 00.16.30 Jak bycie meme stock zmieniło przyszłość Gamestop i AMC?
  • 00.20.40 Czego odwrotnością są meme stocks?
  • 00.24.45 Nadchodzi wielkie sprawdzam dla meme stocks
  • 00.29.52 Jakie są konsekwencje dla giełdy i rynków po wystąpieniu meme stocks?
  • 00.36.30 Jakie kryteria muszą być spełnione aby się stać meme stocks?
  • 00.37.13 Nowa grupa inwestorów w USA

Paweł Biedrzycki i Szymon Machalica - kim są prowadzący

pawel-biedrzycki-szymon-machalica

Szymon Machalica i Paweł Biedrzycki

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Szymon Machalica

Szymon Machalica specjalizuje się w inwestycjach na rynku amerykańskim. Pracował jako animator rynkowy, współtworzył Trading Jam Session, pracował przy organizacji debat na Giełdzie Papierów Wartościowych. Związany z mediami, tworzył reportaże o tematyce giełdowej oraz reżyserował reklamy. Sympatyk myśli Ayn Rand.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News