Świeca Marubozu - budowanie strategi inwestycyjnej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
11 gru 2007, 19:27

Świeca Marubozu - budowanie strategi inwestycyjnej

Wykorzystanie świec japońskich do budowy strategii inwestycyjnej: świeca marubozu.

W tym artykule zaprezentuję sposób budowania strategii inwestycyjnej w przypadku, gdy na rynku wystąpi świeca marubozu. Jak wiadomo samo wystąpienie wspomnianej formacji świec japońskch nie gwarantuje sukcesu. Gwarancją powodzenia w długim terminie jest dopiero zbudowanie odpowiedniej strategii inwestycyjnej. W tym wypadku w oparciu o wystąpienie świecy marubozu. Jak już wiesz po lekturze artykułu Świeca Marubozu, zamknięcia i otwarcia, jako ważna formacja świecowa ruch rynku po wystąpieniu odmiany formacji marubozu nie zawsze jest zgodny z teorią. Dlatego ślepe wchodzenie na rynek bez określania momentu, w którym wspomniana formacja świec japońskch może okazać się fałszywa jest dość ryzykownym posunięciem. W związku z tym w artykule zaprezentuję strategię tradingu w oparciu o klasyczne formacje marubozu: zarówno marubozu białe jak i marubozu czarne.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Co zyskam wykupując abonament
w Strefie Inwestorów?

Rejestracja OTWARTA: Tylko do 18 stycznia 2018 r. do godziny 23:59 trwa nabór do Strefy Inwestorów. Od 19 stycznia 2018 r. dołączenie do społeczności inwestorów giełdowych nie będzie możliwe (aż do kolejnego naboru). Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, to jest to oferta dla Ciebie:
Oto, co zyskujesz wykupując abonament w Strefie Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Raport "Trendy Inwestycyjne 2018 - Dolar, Złoto, Akcje w USA i w Polsce" - kompendium najważniejszych informacji dla inwestorów giełdowych na 2017 rok.
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.
  • Szczegółowe analizy IPO: konkretne, punktowe oceny spółek, debiutujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.