Świeca Marubozu - budowanie strategi inwestycyjnej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
11 gru 2007, 19:27

Świeca Marubozu - budowanie strategi inwestycyjnej

Wykorzystanie świec japońskich do budowy strategii inwestycyjnej: świeca marubozu.

W tym artykule zaprezentuję sposób budowania strategii inwestycyjnej w przypadku, gdy na rynku wystąpi świeca marubozu. Jak wiadomo samo wystąpienie wspomnianej formacji świec japońskch nie gwarantuje sukcesu. Gwarancją powodzenia w długim terminie jest dopiero zbudowanie odpowiedniej strategii inwestycyjnej. W tym wypadku w oparciu o wystąpienie świecy marubozu. Jak już wiesz po lekturze artykułu Świeca Marubozu, zamknięcia i otwarcia, jako ważna formacja świecowa ruch rynku po wystąpieniu odmiany formacji marubozu nie zawsze jest zgodny z teorią. Dlatego ślepe wchodzenie na rynek bez określania momentu, w którym wspomniana formacja świec japońskch może okazać się fałszywa jest dość ryzykownym posunięciem. W związku z tym w artykule zaprezentuję strategię tradingu w oparciu o klasyczne formacje marubozu: zarówno marubozu białe jak i marubozu czarne.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się we wrześniu 2019 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Kurs w formie e-booka"Inwestowanie: Podejście Strategiczne".
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.