Świeca Marubozu, zamknięcia i otwarcia jako ważna formacja świecowa | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
04 gru 2007, 23:38

Świeca Marubozu, zamknięcia i otwarcia jako ważna formacja świecowa

Czym jest świeca marubozu i gdzie warto ją stosować?

W tym artykule bliżej przyjrzymy się japońskiej świecy marubozu oraz jej rodzajom (czarne marubozu, białe marubozu, marubozu zamknięcia oraz marubozu otwarcia). Przeanalizujemy jak formacja marubozu sprawdza się na polskim rynku i w jakich przypadkach najlepiej ją stosować. Świeca marubozu jest jedną z ważniejszych formacji świec japońskich. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tej formacji: marubozu czarne oraz marubozu białe. W dużym, teoretycznym uproszczeniu w wersji białej świeca ma wydźwięk wzrostowy, a w przypadku czarnej spadkowy. Niestety w praktyce zachowanie rynku po wystąpieniu świecy marubozu nie zawsze jest tak czytelne. Na początek przyjrzyjmy się rodzajom świec marubozu i ich charakterystyce.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się we wrześniu 2019 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Kurs w formie e-booka"Inwestowanie: Podejście Strategiczne".
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.