Dni bez sesji 2019 - W piątek nie pohandlujemy na giełdzie i jeszcze w 6 dni do końca rioku
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
30 paź 2019, 16:55

W piątek nie pohandlujemy na giełdzie. Które jeszcze dni w 2019 roku będą wolne od sesji?

W piątek 1 listopada przypada dzień wolny od sesji na GPW. W tym roku giełda wyznaczyła aż 13 dni bez notowań, z czego 6 wciąż jest przed nami. Oprócz dni ustawowo wolnych od pracy, Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła jeszcze kilka dodatkowych dni bez sesji.

W listopadzie przypadną 2 dni bez sesji giełdowej: 1 listopada (Wszystkich Świętych) w piątek oraz 11 listopada (Święto Niepodległości) w poniedziałek. W grudniu 2019 r. sesja nie odbędzie się w dni ustawowo wolne od pracy: 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie). Ponadto zarząd GPW podjął uchwałę o rezygnacji z sesji w wigilię Bożego Narodzenia, we wtorek 24 grudnia. Dniem wolnym będzie też ostatni dzień roku, wtorek 31 grudnia.

Dni bez sesji na GPW w 2019 r.

dni bez sesji GPW


Giełdy zagraniczne pracują niemal bez przerw

Za oceanem piątkowa sesja odbędzie się. Nie przepadnie też sesja 11 listopada. Amerykanie zaś zrezygnują z notowań w czwartek, 28 listopada, w Święto Dziękczynienia. Co więcej, w grudniu przypada tylko 1 dzień wolny i jest nim pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia.

Dni bez sesji w USA w 2019 r.

dni bez sesji USA

W przeciwieństwie do GPW, sesja sylwestrowa w ostatnim dniu roku 31 grudnia się odbędzie. Amerykanie zaś skrócą godziny pracy giełdy w wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia oraz w piątek 29 listopada, bezpośrednio po Święcie Dziękczynienia. Obie sesje zakończą się o godzinie 13:00 czasu lokalnego, czyli o godzinie 19:00 czasu CET.

Zobacz także: Dni bez sesji na giełdzie w USA w 2019 r. Kiedy amerykanie odpoczywają od giełdy 

Za naszą zachodnią granicą sytuacja wygląda tak, że giełda niemiecka w listopadzie będzie działać bez przerwy. Zaś w grudniu dni wolne pokryją się z naszymi. Giełda we Frankfurcie nad Menem, jedna z największych i najbardziej znaczących giełd w Europie, nie będzie pracować od 24 do 26 grudnia oraz 31 grudnia.

Dni bez sesji w Niemczech w 2019 r.

dni bez sesji Niemcy

Już w piątek czeka nas pierwszy dzień wolny od notowań. W tym roku jeszcze 5 razy odpoczniemy do giełdy. Wykorzystajmy ten czas dobrze, gdyż w 2020 r. wolnych dni przypadnie tylko 10.

Zobacz także: Dni bez sesji na GPW w 2020 r. Dni, w których nie odbędą się sesje giełdowe w 2020 r. 

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.