Dzień Inwestora UNIMOT Online już 16 czerwca: praktyczna wiedza o rynku paliwowym oraz omówienie modelu biznesowego
Obrazek użytkownika Webinary
12 cze 2020, 09:29

Dzień Inwestora UNIMOT Online już 16 czerwca: praktyczna wiedza o rynku paliwowym oraz omówienie modelu biznesowego

We wtorek, 16 czerwca 2020 roku o godz. 10.00 odbędzie się Dzień Inwestora UNIMOT Online. Podczas spotkania przedstawiciele spółki omówią sytuację na rynku ropy naftowej oraz oleju napędowego w Polsce i na świecie, przedstawią model biznesowy, opowiedzą o strategii rozwoju Grupy UNIMOT oraz jej zaangażowaniu w fotowoltaikę. Przewidziano również sesję Q&A. Spotkanie zwieńczy wykład Rafała Irzyńskiego, analityka Strefy Inwestorów - analiza fundamentalna spółki.

Podczas Dnia Inwestora Grupę UNIMOT reprezentować będą: prezes zarządu, Adam Sikorski; wiceprezes zarządu ds. handlowych, Robert Brzozowski; dyrektor ds. optymalizacji marż i ryzyka finansowego, Filip Kuropatwa oraz prezes zarządu spółki UNIMOT Energia i Gaz, Marcin Ludwicki.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 16 czerwca 2020 roku o godz. 10.00. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube AVIA Polska oraz na platformie webinarowej, która umożliwi również zadawanie pytań. Obowiązuje wcześniejsza, rejestracja. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kliknij tutaj,aby zapisać się na Dzień Inwestora UNIMOT

UNIMOT liderem komunikacji online

UNIMOT jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych. Na rynku paliwowym działa już od ponad 25 lat i należy do stowarzyszenia AVIA International. Ostatnio zdecydowano o wejściu w rynek fotowoltaiki. Tym samym zależna spółka, UNIMOT Energia i Gaz rozpocznie sprzedaż instalacji fotowoltaicznych pod marką AVIA Solar. W ramach nowego przedsięwzięcia podjęto współpracę z czołowymi producentami paneli fotowoltaicznych, która zapewni najwyższą jakość oferowanych produktów.

I kwartał 2020 roku był rekordowym okresem pod względem wyników finansowych dla spółki. Grupa UNIMOT wypracowała wzrosty wolumenów we wszystkich segmentach biznesowych, wyższe r/r przychody oraz historycznie najwyższy poziom skonsolidowanej EBITDA skorygowanej, który wyniósł 32,9 mln zł. Na początku czerwca br. akcjonariusze spółki zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 1,97 zł na jedną akcję.

Ze względu na obecną pandemię COVID-19, spółka aktywnie komunikuje się z inwestorami za pośrednictwem kanałów online. Tym samym UNIMOT zajął 1. miejsce w konkursie Złota Strona Emitenta XIII w klasyfikacji „Lider komunikacji online” w swojej kategorii.

Zobacz także: „Rok 2019 oraz I kw. 2020 r. to okres naszych najlepszych wyników” - relacja z czatu z zarządem Grupy UNIMOT

Dzień Inwestora UNIMOT online – rynek ropy naftowej i oleju napędowego oraz perspektywy rozwoju spółki

UNIMOT kontynuuje spotkania online i tym razem organizuje Dzień Inwestora. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 16 czerwca 2020 roku o godz. 10.00. Poniżej przedstawiamy plan spotkania.

Wstępprzywitanie i przestawienie Grupy Kapitałowej UNIMOT
Cześć Irynek paliwowy na świecie i w Polsce. Od czego zależą ceny ropy i ON?
 biznes oleju napędowego – jak wygląda handel w praktyce?
Część IIstrategia rozwoju UNIMOT i przedstawienie pozostałych biznesów Grupy
 fotowoltaika – jak UNIMOT wykorzystuje trendy rynkowe?
Część IIIsesja Q&A
Część IVrelacje inwestorskie UNIMOT
 wykład: UNIMOT okiem analityka, Rafała Irzyńskiego ze Strefy Inwestorów.

Czas trwania: 2 godz.

Podczas Dnia Inwestora Grupę UNIMOT będą reprezentować: prezes zarządu, Adam Sikorski; wiceprezes zarządu ds. handlowych, Robert Brzozowski; dyrektor ds. optymalizacji marż i ryzyka finansowego, Filip Kuropatwa oraz prezes zarządu UNIMOT Energia i Gaz, Marcin Ludwicki.

Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza, bezpłatna rejestracja. Będzie dostępna także transmisja na kanale YouTube AVIA Polska (link), ale możliwość zadawania pytań będzie dostępna tylko za pośrednictwem aplikacji do webinaru:

Kliknij tutaj,aby zapisać się na Dzień Inwestora UNIMOT

UNIMOT okiem analityka, Rafała Irzyńskiego

Podczas Dnia Inwestora UNIMOT zaplanowano również wykład Rafała Irzyńskiego, analityka Strefy Inwestorów. Przeprowadzi on analizę fundamentalną spółki, bazując na ostatnich wynikach finansowych z podziałem na poszczególny segmenty działalności Grupy UNIMOT. Pokaże również co może mieć wpływ na przyszłe wyniki finansowe. W analizie będzie miejsce na omówienie trendów w przychodach, zdolności spółki do wypłaty dywidendy oraz tempa rozwoju sieci AVIA i innych biznesów.

Kliknij tutaj,aby zapisać się na Dzień Inwestora UNIMOT

Zobacz także: UNIMOT: wysokie wzrosty wolumenów, wyników biznesowych i przepływów operacyjnych w I kwartale 2020 r.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.