Statystyczne podsumowanie kwartału na rynku polskim – Raport Q2/2008 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika dominik
07 lip 2008, 14:11

Statystyczne podsumowanie kwartału na rynku polskim – Raport Q2/2008

Oddaję do Twoich rąk drugi już raport poświęcony statystycznemu podsumowaniu indeksu WIG20 po II kwartale 2008r. Generalnie opiera się on o informacje publikowane w comiesięcznym raporcie poświęconym indeksowi S&P 500, DAX i Nikkei.

Statystyczne podsumowanie kwartału na rynku polskimPierwszy raport ukazał się trochę nietypowo, bowiem po zakończeniu notowań kwietnia br. Tym razem jestem na czas, aby pokazać podstawowe analizy statystyczne dotyczące indeksu polskich blue chipsów. Ze względu na fakt, że raport dotyczy danych za 2 kwartał czyli za okres 6 miesięcy, zrezygnowałem z podawania danych za ten okres. Raport uzupełniłem o analizę teorii Ganna ze względu na wszechstronność zastosowania tego narzędzia w ocenie potencjalnych wsparć i oporów w zależności od kierunku panującego trendu. Dane te przygotowałem również dla najszerszego obrazu rynku, jaki reprezentuje indeks WIG oraz dla indeksu WIG-BANKI, który ma największy udział w ramach indeksu WIG20, ale jedynie w zakresie trendu spadkowego, czyli wyliczenia są od maksimum w danym okresie do minimum, co nie pomniejsza w niczym wymowy wykresów.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja UZUPEŁNIAJĄCA OTWARTA: Tylko do 19 września 2019 r. do godziny 23:59 trwa nabór uzupełniający do Strefy Inwestorów. Od 20 września 2019 r. dołączenie do społeczności inwestorów giełdowych nie będzie możliwe (aż do kolejnego naboru). To ostatni nabór do Strefy Inwestorów w 2019 roku. Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, to jest to oferta dla Ciebie:
Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Kurs w formie e-booka"Inwestowanie: Podejście Strategiczne".
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.