Statystyczne Podsumowanie Roku 2010 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
01 lut 2011, 21:00

Statystyczne Podsumowanie Roku 2010

Oddaję w Twoje ręce statystyczny raport, podsumowujący rok 2010 dla rynków finansowych, przygotowany przez niezawodnego Dominika Tomczyka. Raport jak zwykle imponujący, traktujący przekrojowo zarówno rynek w USA jak i polski.

W 176 wykresach Dominik bada statystyki zmienności rynku za oceanem pod względem dni tygodnia, miesięcy jak i lat. Dodatkowo, bada stopy zwrotu poszczególnych sektorów rynkowych w USA jak i konfrontuje między sobą podstawowe światowe indeksy giełdowe. W raporcie przewijają się wykresy S&P500, DAX, NIKKEI i WIG20 oraz Ropy, Złota i Miedzi.Ze swojej strony pozwolę sobie zwrócić uwagę na kilka interesujących faktów zawartych w tej obszernej publikacji.Po pierwsze na podstawie Wykresu 55 można zdecydowanie uznać, że spółki bankowe nie pełnią tak dużej roli w całości indeksu S&P500. Na tej podstawie można wnioskować, że ewentualne osłabienie tego sektora nie będzie już tak bardzo szkodzić giełdzie za oceanem. Jest to dokładnie odwrotna sytuacja niż u nas. Zarówno w WIG i WIG20 banki pełnią wciąż kluczową rolę.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Co zyskam wykupując abonament
w Strefie Inwestorów?

Rejestracja OTWARTA: Tylko do 21 czerwca 2018 r. do godziny 23:59 trwa NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY do Strefy Inwestorów. Od 22 czerwca 2018 r. dołączenie do społeczności inwestorów giełdowych nie będzie możliwe (aż do kolejnego naboru). Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, to jest to oferta dla Ciebie:
Oto, co zyskujesz wykupując abonament w Strefie Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①:Webinar "Trendy Inwestycyjne 2018 - Dolar, Złoto, Akcje w USA i w Polsce" - kompendium najważniejszych informacji dla inwestorów giełdowych do końca 2018 roku.
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.