Cena emisyjna akcji UNIMOT ustalona na 45 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 lut 2017, 21:20

Cena emisyjna akcji UNIMOT ustalona na 45 zł

Zapisy na akcje UNIMOT w ofercie publicznej będzie można składać po cenie wynoszącej 45 zł. W ofercie jest 2,2 mln nowych akcji. Zapisy na akcje ruszają w piątek 10 lutego i dla inwestorów indywidualnych potrwają do 21 lutego

W ramach trwającej oferty publicznej akcji spółka UNIMOT S.A. stojącej na czele multienergetycznej Grupy, oferuje 2,2 mln akcji nowej emisji. Zapisy dla inwestorów indywidualnych ruszają 10 lutego i potrwają do 21 lutego. Dla tej grupy inwestorów wg prospektu przewidziano 20% akcji oferowanych. Instytucje będą mogły zapisywać się na akcje UNIMOT również od 10 lutego, przy czym zapisy zakończą się 22 lutego. Harmonogram oferty publicznej zakłada, że akcje zostaną przydzielone inwestorom 23 lutego.

Środki pozyskane z emisji akcji przeznaczone mają być na zwiększenie skali działalności Grupy i posłużą realizacji trzech głównych celów: rozwoju aplikacji tankuj24 do sprzedaży paliw on-line, rozwoju w Polsce sieci stacji paliw AVIA, a także do zwiększenia kapitału obrotowego wykorzystywanego w obrocie paliwami.

mówi Robert Brzozowski, Prezes UNIMOT S.A.

Celem UNIMOT jest wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na rynku regulowanym GPW i tym samym przeniesienie notowań z NewConnect na rynek GPW. Intencją Spółki jest aby akcje notowane na NewConnect oraz PDA nowej emisji zadebiutowały na rynku GPW niezwłocznie po dokonaniu przydziału akcji oferowanych w Publicznej Ofercie.

Zapisy na akcje UNIMOT składać będzie można w biurach 5 domów maklerskich: DM BOŚ, BM Alior Bank, DM PKO BP, DM mBanku, DM Millennium, także za pomocą elektronicznych kanałów dostępu. Zapis składany przez inwestora indywidualnego musi opiewać na co najmniej 50 akcji i nie więcej niż 200.000 akcji. Dopuszczalne jest składanie wielokrotnych zapisów w transzy inwestorów indywidualnych.

Zobacz także: Analiza IPO Unimot: Czy warto kupić akcje debiutującej spółki?


Źródło: Spółka #UNT

Ostatnie wiadomości