Creepy Jar w drodze na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 kwi 2018, 09:56

Creepy Jar w drodze na NewConnect

Creepy Jar – warszawski, niezależny producent gier z gatunku survival simulation złożył wniosek do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych o zarejestrowanie akcji serii A, B i C. Celem developera jest debiut na rynku NewConnect w Q2 2018 roku. Spółka kończy pracę nad swoim flagowym produktem – symulatorem przetrwania w dżungli amazońskiej, GREEN HELL.

W listopadzie ubiegłego roku Creepy Jar przeprowadziło pierwszą ofertę publiczną. Papiery oferowane przez Studio spotkały się z dużym zainteresowaniem rynku, dzięki czemu do spółki trafiło 2,1 mln zł, a jej wycena przekroczyła 44 mln zł. Redukcja w transzy detalicznej wyniosła 38,5 proc. 

„Naszym celem jest dynamiczny rozwój działalności, stąd decyzja o przeprowadzeniu w listopadzie ub. r. emisji akcji i w następnej kolejności – dołączeniu do grona spółek publicznych. Wierzymy, że debiut na NewConnect pozwoli nam zdobyć zaufanie potencjalnych inwestorów, kontrahentów i instytucji finansowych oraz będzie dobrą wiadomością dla naszych akcjonariuszy"

informuje prezes spółki, Krzysztof Kwiatek.

Pozyskane z emisji środki studio przeznaczy na promocję swojej najnowszej gry – GREEN HELL, symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej, której premierę planuje w Q2 br.

„Część kwoty zarezerwowaliśmy także na produkcję dodatków do podstawowej wersji gry, to m.in. dodatkowe mechaniki i nowe obszary świata. Wpływy z emisji pozwolą nam także na zwiększenie zespołu oraz rozpoczęcie prac nad nowym projektem z gatunku survival simulation. Docelowo, chcemy stać się liderem rynku w tym obszarze, widzimy w nim olbrzymi potencjał"

informuje Krzysztof Kwiatek.

W grudniu spółka ukończyła wersję beta GREEN HELL. Studio nie podjęło ostatecznej decyzji czy samo wyda grę, czy zdecyduje się na wsparcie zewnętrznego wydawcy. 

„Ta kwestia jest jeszcze otwarta, rozmawiamy z kilkoma dużymi wydawcami, którzy wyrazili zainteresowanie współpracą. Decyzję podejmiemy niebawem"

dodaje prezes Creepy Jar.

Strategia developera zakłada skompletowanie w ramach własnego portfela produkcyjnego kilku tytułów gier „premium indie" z gatunku survival simulation.

W styczniu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała Creepy Jar 55 tys. zł dofinansowania z programu Wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4 Stock. Dotacja może posłużyć na sfinansowanie wsparcia doradczego w emisji akcji lub obligacji.

O spółce

Creepy Jar SA działa na rynku od 2017 roku. Studio specjalizuje się w szeroko rozumianym gamingu i produkuje gry z gatunku survivl simulation. Członkowie spółki to doświadczeni gamedeveloperzy, przez 5 lat prowadzili firmę Promienence, gdzie kompleksowo zarządzali projektami. W tym czasie wyprodukowali dwie wydane na PC gry dla firmy Techland i otrzymali od studia propozycję utworzenia warszawskiego oddziału. Przez 8 lat zarządzali nim we wszystkich obszarach produkcyjnych i zarządczych.

Ambicją studia jest stworzenie gatunku, który połączy w sobie casualowość gier typu AAA z rozgrywką cenioną przez graczy hardcorowych sięgających po konwencje charakterystyczną dla survival symulatorów. Spółka dedykuje gry komputerom PC oraz konsolom PS4/XboxOne. W przyszłości nie wyklucza możliwości przeportowania produkcji na inne platformy.

Źródło: spółka,

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości