KNF sprawdza ewentualne naruszenia Altus TFI w nadzorze nad GetBack
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 lip 2018, 08:36

KNF sprawdza ewentualne naruszenia Altusa przy nadzorze nad GetBack

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wszczęła postępowanie administracyjne w związku z potencjalnym naruszeniem przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych obowiązków w zakresie bieżącego nadzoru nad wykonywaniem przez GetBack zarządzania portfelami wierzytelności sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych, których zarządzanie zostało powierzone GetBack przez Altus, podała spółka.

„Postępowanie dotyczy wyłącznie sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych, w których zlecono zarządzanie spółce GetBack. Jednocześnie informujemy, że względem spółki nie są kierowane wystąpienia dotyczące innych funduszy" - czytamy w komunikacie.

Altus TFI pragnie zaznaczyć, iż od początku w sposób aktywny oraz zdecydowany działa w celu zabezpieczenia interesów uczestników sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych zarządzanych przez spółkę, w tym w odniesieniu do których powierzono funkcję zarządzającego spółce GetBack, między innymi poprzez bieżący nadzór nad działalnością zarządzającego, podano także.

„Zarząd Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych oświadcza, iż spółka zarządza wszystkimi funduszami inwestycyjnymi w sposób rzetelny oraz profesjonalny, z zachowaniem najwyższej profesjonalnej staranności, stawiając na pierwszym miejscu interes uczestników funduszy, co będzie wykazywać w ramach wszczętego przez KNF postępowania" - czytamy dalej.

Altus TFI jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

Zobacz także: „Potrzebny jest okrągły stół podmiotów, które mogą uratować GetBack” – rozmowa z Krzysztofem Mazurkiem, prezesem Altus TFI

Źródło: (ISBnews) #KNF, #ALI, #GBK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości