31 stycznia kończą się zapisy na akcje DataWalk | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 sty 2019, 10:40

31 stycznia kończą się zapisy na akcje DataWalk

Tylko do czwartku inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje spółki DataWalk, która jako jeden z nielicznych podmiotów technologicznych na świecie, zbudowała na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Cena emisyjna w ofercie publicznej DataWalk to 22 zł.

Pozyskanie środków z emisji pozwoli nam kontynuować konsekwentnie realizowaną strategię w sprawdzonym w Dolinie Krzemowej modelu. Rozpoczynamy kolejny etap rozwoju prowadzący do przeskalowania biznesu, którego podstawowym celem jest zbudowanie pozycji konkurencyjnej w Stanach Zjednoczonych. Już w trakcie trwających zapisów, nasza spółka zależna, DataWalk Inc. rozpoczęła realizację projektu pilotażowego z Praesidium Partners LLC, prywatną instytucją bezpieczeństwa publicznego – mówi Sergiusz Borysławski, Członek Zarządu DataWalk. – Celem nawiązanej współpracy będzie przetestowanie naszej platformy analitycznej w kolejnym zastosowaniu, związanym z przeciwdziałaniem handlowi ludźmi i koordynacją wymiany informacji i efektów analiz śledczych pomiędzy instytucjami walczącymi z tym niehumanitarnym procederem – dodaje.

Strategicznym, długoterminowym celem DataWalk jest zbudowanie pierwszego w Polsce globalnego produktu w sektorze Enterprise IT, operującego w modelu vendora produktu (licencjodawcy). Obecnie DataWalk rozpoczyna komercjalizację produktu na rynkach międzynarodowych, poprzez budowę bazy referencji pochodzących od znaczących instytucji i korporacji, głównie z USA oraz udowodnienie wysokiej marżowości procesu sprzedażowego.

Zobacz także: "Zainwestowałem ponad pół dekady pracy 7 dni w tygodniu i wszystkie swoje pieniądze w naszą firmę" - rozmowa z Pawłem Wieczyńskim CEO DataWalk

Środki pozyskane od inwestorów spółka zamierza przeznaczyć na rozwój działalności w USA, rozwój autorskiej platformy analitycznej oraz ochronę własności intelektualnej i finansowanie działalności operacyjnej.

Oferta publiczna akcji DataWalk obejmuje do 1,35 mln akcji i jest skierowana do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. W ramach transzy detalicznej oferowane jest do 0,2 mln akcji. Rozpoczęte 24 stycznia 2019 r. zapisy na akcje od inwestorów indywidualnych będą przyjmowane do 31 stycznia 2019 r. po cenie emisyjnej wynoszącej 22 zł w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA (osobiście w sieci oddziałów Domu Maklerskiego, telefonicznie oraz przez serwis internetowy).

Oferującym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA, a doradcą prawnym spółki jest kancelaria Gessel, Koziorowski sp. k.

Źródło: #DAT

Ostatnie wiadomości