Nexity Polska wprowadza ofertę mieszkań wariantowych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 sie 2022, 10:42

Nexity Polska wprowadza ofertę mieszkań wariantowych

Nexity Polska wprowadza ofertę mieszkań wariantowych dla wybranych osiedli w Warszawie (osiedle Bemosphere), Poznaniu (Malta Point) i Krakowie (inwestycja City Vibe). To wyjątkowe rozwiązanie powstało w oparciu o analizę kluczowych kryteriów wyboru własnego „M”, jako wyjście naprzeciw potrzebom klientów. Zakup najbardziej racjonalnego mieszkania jest zadaniem złożonym i nie bez wpływu na emocje. I choć dla wielu kupujących sam wybór lokalizacji, metrażu i najlepiej dopasowanego rozkładu pomieszczeń to już duże wyzwanie, to przecież kolejnymi etapami są jeszcze odpowiednie ich zaaranżowanie i wykończenie. Nowa usługa Nexity pomoże wydatnie uprościć te decyzje.

Wysoka konkurencyjność na rynku nieruchomości i stale rosnące oczekiwania klientów są powodami, dla których Nexity stale obserwuje trendy i zewnętrzne uwarunkowania. Jak się jednak okazuje, najbardziej wartościowe i wnoszące największą wartość obserwacje wywodzą się z analizy zachowań, możliwości finansowych i preferencji klientów. Jak wynika z badań satysfakcji przeprowadzonych wśród klientów Nexity, mieszkania firmy chwalone są za przemyślane rozkłady. Niemniej jednak, niemożliwe jest stworzenie jednego, uniwersalnego rozwiązania, które sprosta gustom każdego kupującego. Sposobem na zaspokojenie potrzeb szerokiego grona odbiorców okazało się oparcie się na najbardziej kluczowych faktach. Jak wynika z badania „Jak mieszkają Polacy? Dekada na rynku nieruchomości”, zleconego przez Nexity Polska w sierpniu 2021 roku, Polacy najchętniej kupują mieszkania 2 i 3-pokojowe, a ponadto często poszukują tych z oddzielną kuchnią. I bardzo cenią sobie możliwość wyboru spośród wielu dostępnych rozkładów, które przedstawiają doradcy klienta.

Chcąc ułatwić klientom Nexity wybór mieszkania i jednocześnie zaoferować szersze portfolio usług, wgłębiliśmy się w to, w jaki sposób kupujący modyfikują swoje lokale. Każdy Klient ma inne potrzeby i inny styl życia, a przez to inaczej rozumie optymalne dopasowanie. Zauważyliśmy też, że wyraźną przewagą naszych inwestycji były rozkłady z osobnymi widnymi kuchniami. Przyjrzeliśmy się także modyfikacjom dokonywanym już na etapie budowy w ramach zmian lokatorskich. Te obserwacje doprowadziły nas do idei stworzenia rozwiązania, które dałoby Klientom możliwość przewidzenia ich oczekiwań w kwestii zmian do projektu i ułatwiało podjęcie decyzji na podstawie wielu przestawionych podczas spotkania alternatyw. – komentuje Wojciech Sosnowski, Product and Services Manager w Nexity Polska.

Lepszy projekt na wszelki wypadek

Mieszkania poddawane są licznym zmianom, dzięki którym ich właściciele dopasowują je do swoich odmiennych potrzeb. Jak się okazuje, zmiany te często dążą w podobnych kierunkach i wpisują się w jedną z dwóch podstawowych kategorii: zmian wokół kuchni lub wydzielenia dodatkowego pokoju. Praca zdalna i hybrydowa zadomowiły się już na dobre, przez co znakiem obecnych czasów jest przeformatowywanie jednego z pomieszczeń lub jego części do pełnienia roli gabinetu, wydzielonego miejsca do pracy.

Dodatkowy pokój czy lepiej dopasowana kuchnia? A może jedno i drugie?

W mieszkaniach wariantowych Nexity, jedną z możliwości zaaranżowania 2-pokojowego mieszkania jest sprawienie, by kuchnia była osobnym pomieszczeniem lub częścią pokoju dziennego w formie aneksu. Ten sam lokal może też zostać zaaranżowany jako mieszkanie 3-pokojowe, w którym aneks przeniesiony jest na inną ścianę. W typowych inwestycjach wiąże się to z dużymi komplikacjami ze względu na niezbędne istotne zmiany w instalacjach. Tutaj z pomocą przychodzą przewidziane już na poziomie projektu dodatkowe piony, znacząco zwiększające elastyczność i gotowość do dalszych zmian. Włożenie większego wysiłku w projekt budynku oraz zaplanowanie dodatkowych przyłączy niesie za sobą pewne nadmiarowe koszty po stronie inwestora, jednak owa dokładność przekłada się na przemyślane, sensowne układy mieszkań, a za ich sprawą inwestycja szalenie zyskuje w oczach klientów.

Design humanocentryczny

Absolutnie kluczowe przy zmianach w projekcie osiedla i mieszkania jest wniesienie korzyści dla klienta. Jeśli tej korzyści nie będzie – cała usługa nie zadziała. Z kolei, jeśli zyska klient, to skorzysta również firma – ucząc się i zmieniając ofertę tak, by była bardziej dostępna – w kolejnych osiedlach i w większej liczbie mieszkań. Zdobyte doświadczenie przenosi się także na pozostałe mieszkania, również te „nie-wariantowe”, które będzie można zaprojektować jeszcze lepiej. Nexity korzysta dodatkowo z bycia częścią międzynarodowej grupy, w ramach której zyskuje dostęp do obecnych trendów na innych rynkach, co pozwala na znalezienie nowych kierunków rozwoju, tworzenie nowych scenariuszy oraz hipotez, a w konsekwencji – większe zadowolenie klientów i wyprzedzenie konkurencji.

Co zyskują kupujący mieszkania?

Zmiana lokatorska to przeciętnie wydatek na poziomie kilku tysięcy złotych. Mówiąc obrazowo przekłada się to na oszczędności o równowartości dobrego sprzętu AGD i RTV do mieszkania. W dobie wahań w gospodarce i wysokiej inflacji, możliwość skorzystania z bezpłatnych zmian w prostej formie jest nie do przecenienia. Drugim, nie mniej ważnym aspektem jest wygoda, w szczególności oszczędność czasu. Większość klientów nie potrafi szybko i we własnym zakresie zaplanować wszystkich swoich oczekiwań, stąd mogąc wybrać efekt końcowy będący efektem doświadczenia i dobrych praktyk oszczędzają swój czas, ale też nerwy. Proces wyboru wariantu mieszkania może odbyć się już podczas pierwszego spotkania z doradcą Nexity, co eliminuje niektóre formalności, jak podpisanie aneksów i dodatkowych umów.

Optymalizacja, ale z rozsądkiem

Mieszkania wariantowe zostały w pierwszej kolejności udostępnione kupującym lokale w najbardziej popularnych, 2-pokojowych mieszkaniach, o powierzchni w okolicach 45 mkw. Jest to poniekąd pole do badań i zbierania nowych doświadczeń. Sugerowane warianty mieszkań nigdy nie przekraczają konwencji i zasad zdrowego rozsądku, każdorazowo zachowując chociażby przepisowe korytarze i drzwi. Misją Nexity jest profesjonalne, oparte na wiedzy i doświadczeniu doradztwo, stąd proponowane warianty nie zapominają przykładowo o miejscu do przechowywania. Warto zauważyć, że niektóre zmiany możliwe są w miarę sukcesywnego rozluźniania się przepisów prawa budowlanego. Przykładowo, obecnie pralka nie musi znajdować się w łazience, przez co miejsce dla niej można zaplanować bardziej optymalnie w innym pomieszczeniu.

Większa elastyczność to też otwartość na dalszy rozwój

Nowa usługa Nexity będzie świetnie integrować się z pozostałymi produktami, takimi jak wyposażanie mieszkań w inteligentne rozwiązania – Nexity Smart czy też usługa wykańczania mieszkań „pod klucz” – Nexity Studio. Takie optymalizowanie procesu sprzedaży znacznie usprawni doświadczenia klientów indywidualnych, ale na możliwości dopasowania mieszkań korzystają również inwestorzy. Szczególnie wziąwszy pod uwagę szybko rosnący sektor wynajmu prywatnego na większą skalę, dopasowanie do potrzeb inwestora realizowane z wykorzystaniem mieszkań wariantowych będzie szybsze i efektywniejsze.

O spółce Nexity:

Nexity Polska działa od 2011 roku i może pochwalić się wieloma zakończonymi inwestycjami na rynku warszawskim. Obecnie firma prowadzi budowę osiedli w Warszawie, jak i rozszerza swój zakres działań o inwestycje w Krakowie oraz Poznaniu. Działalność Nexity charakteryzuje się pełnym zaangażowaniem we wsparcie i obsługę wszystkich swoich klientów i partnerów biznesowych, jak i dbałością o środowisko i całe społeczeństwa. Ze względu na ogromne doświadczenie, Nexity to firma o ugruntowanej pozycji, co stanowi gwarancję dobrego wyboru.

Grupa Nexity to pierwszy dostawca kompleksowych usług na rynku nieruchomości we Francji. Oferuje szeroki zakres doradztwa i ekspertyz, produktów, świadczeń oraz rozwiązań. Od ponad 40 lat buduje i zarządza nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi we Francji, a także na a terenie innych krajów Europy, m.in. Włoch, Niemiec i Portugalii.

Źródło: Spółka, #NXG

Zobacz także: Nexity Global SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost