Przejdź do treści

udostępnij:

Niekorzystna decyzja TSUE ws. kredytów CHF nie powinna zagrozić sytuacji i planom B.Millennium

Niekorzystne dla sektora bankowego rozstrzygnięcie TSUE w sprawie kredytów w CHF wymagać będzie jednorazowego zwiększenia rezerw, ale nie powinno to zagrozić sytuacji i planom Banku Millennium - poinformował prezes banku Joao Bras Jorge.

„Bezpośredni skutek (decyzji TSUE - PAP) to korekta metodologii rezerw, by uwzględnić ten nowy czynnik. Ten wpływ nastąpiłby natychmiast po podjęciu ostatecznej decyzji” – powiedział prezes.

"O ile nie będzie radykalnej zmiany tych spraw (pozwów w sprawach frankowych – PAP), to uważamy, że wpływ będzie istotny, ale nie na tyle, by zagrozić sytuacji banku. Naszym zdaniem więc będziemy nadal realizować plan naprawy w normalnym procesie, który zaplanowaliśmy (..). Decyzja ta naszej sytuacji nie zaszkodzi” - dodał.

16 lutego 2023 roku znana ma być opinia rzecznika generalnego TSUE w rozprawie dotyczącej prawa banku do wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z kapitału po unieważnieniu umowy (sprawa C-520/21).

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ma rozstrzygnąć, czy bankom należy się wynagrodzenie za kapitał wypłacony w ramach umowy kredytu frankowego, który został unieważniony. Wyrok będzie miał wpływ na sektor bankowy.

(PAP Biznes), #MIL

seb/ osz/

Zobacz także: Bank Millennium SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: