NanoGroup zakłada do końca ‘25 r. przynajmniej 5 projektów w portfelu - strategia
NanoGroup w strategii na lata 2023-2026 zakłada, że do końca 2025 roku w portfelu spółki będzie przynajmniej 5 projektów, a od 2026 roku będzie zawierać partnerstwo w zakresie co najmniej jednego projektu rocznie – poinformowała spółka w komunikacie. Spółka nie wyklucza emisji akcji na sfinansowanie rozwoju.
Jak podano, spółka zakłada do końca 2024 roku doprowadzenie do partnerstwa co najmniej jednego projektu. Ponadto, spółka planuje od 2025 roku rozpocząć prace nad połączeniem z nanocząstkami polisacharydowymi nowych, jeszcze niezarejestrowanych jako leki substancji, z potencjałem stosowania w chorobach rzadkich takich jak np. kwasy nukleinowe (w szczególności mRNA).
Dodatkowo zarząd spółki planuje w najbliższym czasie zwołać walne zgromadzenie, na którym będzie głosowana uchwała w przedmiocie programu motywacyjnego na lata 2023 – 2025.
Jednym z kluczowych założeń nowej strategii NanoGroup jest zmiana w podejściu do realizacji projektów, w tym przede wszystkim istotne skrócenie czasu trwania projektu do osiągniecia etapu komercjalizacji. Finansowanie działania spółki w kolejnych latach zakłada połączenie: pozyskiwania środków z komercjalizacji (płatności upfront i milestones po kolejnych fazach badań klinicznych); publicznych grantów badawczych; kolejnych emisji akcji.
„Takie działanie pozwoli na sukcesywne uruchamianie kolejnych zespołów projektowych i rozpoczynanie nowych projektów w oparciu o Platformę NanoVelos. Trwała wartość dla akcjonariuszy budowana jest w oparciu o wzrost skali działania, rozbudowę kompetentnych zespołów badawczych, uzyskiwanie nowych patentów oraz uzyskiwanie przychodów z tytułu umów partneringowych (upfront, milestones, royalties)” – napisano w strategii.
Spółka planuje w latach 2023 – 2025: realizację projektu System NanOX 4K, w tym zawarcie umowy komercjalizacyjnej; rozwój projektu Substytut Krwi do etapu rozpoczęcia badań przedklinicznych; dokończenie prac rozwojowych obecnego etapu projektu PolEpi i rozpoczęcie procesu pozyskania partnera do dalszego rozwoju z perspektywą komercjalizacji; rozwój 3 nowych projektów w ramach Platformy Nanovelos, a także budowę zawansowanego laboratorium badawczo-rozwojowego.
System NanOX jest kompleksowym autorskim systemem urządzeń oraz innowacyjnych płynów do pozaustrojowego przechowywania, a także regeneracji organów do przeszczepienia.
„Zachodzenie procesów regeneracyjnych zostało wstępnie potwierdzone przeprowadzonymi badaniami proteomiczno-metabolomicznymi i ma charakter przełomowy dla systemów perfuzyjnych” - napisano.
„Projekt znajduje się w fazie badań przedklinicznych w standardzie nonGMP. Projekt ma zaplanowany harmonogram badań do przeprowadzenia przed podpisaniem umowy partneringowej” – dodano.
Spółka zakłada także, że w latach 2023-2035 będą opracowywane i komercjalizowane kolejne technologie medyczne łączące nanocząstki polisacharydowe i już zarejestrowane substancje lecznicze (w tym cytostatyki i antybiotyki).
Spółka planuje tworzenie kolejnych dedykowanych zespołów badawczych, wspieranych przez rozwijane działy centralne (dział analityki chemicznej, dział badań komórkowych, dział technologiczny). Do końca 2024 roku nastąpi podwojenie liczby zespołów badawczo-rozwojowych do czterech. Rozwój kolejnych zespołów finansowany będzie z uzyskiwanych płatności upfront i milestones.
NanoGroup zamierza również kontynuować konsolidację spółek grupy kapitałowej.
(PAP Biznes), #NNGpam/ gor/