Honey Payment wprowadziła sztuczną inteligencję dla finansów i prawa
Narzędzia sztucznej inteligencji są szalenie przydatne, choć chciałoby się, by robiły więcej niż generowanie pięknych obrazów. Polska firma Honey Payment dostrzegła tę potrzebę i wprowadziła funkcję sztucznej inteligencji do swojej multiaplikacji DotBee. Honey Payment AI podpowiada w zakresie księgowości, finansów osobistych i prawa.
Generatywne modele statystyczne, jak ChatGPT podbijają serca użytkowników, prezentując szerokie możliwości tak w ramach pracy i biznesu, jak i rozrywki. Jednak istnieją tematy, na które nie chcą się powoływać. Zapytane o konkretne porady, choćby dotyczące wyboru sposobu opodatkowania, udzielają wymijających odpowiedzi.
Grzegorz Szulik, prezes Honey Payment, postanowił to zmienić. To polski fintech, który rozwija multiaplikację finansową DotBee. Aplikacja już ma imponujący wachlarz możliwości, pozwalając w jednym miejscu zarządzać swoimi finansami – płatnościami, fakturami, ubezpieczeniami, kosztami związanymi z biletami czy opłatami transportowymi, cashbackiem. Ta niekończąca się lista funkcji ma nową, przełomową pozycję – Honey Payment AI.
- Pół miliona naszych użytkowników po dwóch latach intensywnej pracy otrzymało na początek pierwszą bezpłatną wersję trzech profesjonalnych doradców sztucznej inteligencji, każdy skrojony pod konkretną potrzebę – AI księgowy, finansowy i prawny - tłumaczy Grzegorz Szulik.
- Doradcy ci mają za zadanie ułatwić codzienne życie naszych użytkowników. Oszczędzić ich czas i pieniądze. Oczywiście jest to wersja testowa, a nasz model cały czas się uczy. Nie jestem do końca zadowolony z obecnych efektów. Mam nadzieję, że kolejne wersje spełnią nasze oczekiwania - zapowiada prezes Honey Payment.
Jak działa Honey Payment AI?
Ten pierwszy model - doradca księgowy, w odróżnieniu od większości modeli generatywnych, przy określonych parametrach promptu udzielił trafnej rady co do wybranej formy opodatkowania, potwierdzonej potem przez kalkulatory wynagrodzeń największych firm. Aplikacja podpowie, na co zwracać uwagę przy wyborze czy nawet zaprezentuje… przekrój rynkowych stawek za usługi księgowe w danym mieście.
Moduł doradcy finansowego z kolei ma na podorędziu wiele wcale nieoczywistych rad. Choćby tego, jak chronić swoje oszczędności przed inflacją. Albo dotyczących zarządzania comiesięcznym budżetem. Technologia potrafi momentami nawet puścić do użytkownika oko w ramach niewinnego żartu, gdy wśród licznych porad sugeruje skorzystanie ze starego studenckiego sposób obniżania kosztów jedzenia – kochającą mamę i słoiki, co zwiększa jej autentyczność.
Wartością Honey Payment AI są nie tylko celne wskazówki, ale oszczędność czasu i przede wszystkim pieniędzy użytkowników pozostających w ich portfelach, których nie wydadzą na płatności za porady księgowe, finansowe i prawne w tym pisanie umów, wniosków i pism. Narzędzie w kilka minut wygeneruje kompleksowe informacje, których wyszukanie tradycyjnym researchem zajęłoby wielokrotnie więcej czasu. Potrzebujesz porady prawnej lub jakiegokolwiek pisma i umowy? Żaden problem. Chcesz znać orzecznictwo sądów na dany temat? Wystarczy zapytać, a narzędzie AI bezzwłocznie i bezpłatnie wygeneruje kompleksowy materiał.
Aplikacji HoneyPayment zaufało już ponad 500 tys. użytkowników
- Naszym celem jest dalsze udoskonalanie produktów z naszej aplikacji tak, żeby obecni i przyszli użytkownicy mieli jak najwięcej korzyści. Niebawem w aplikacji pokażemy kolejne rewolucyjne produkty oparte o AI w tym te o globalnym zasięgu - mówi Grzegorz Szulik.
HoneyPayment dojrzewa nie tylko w kwestii autorskich technologii, ale też i własnej struktury. By osiągnąć założone cele wspólnie z Maximus S.A realizuje umowę inwestycyjną, której celem jest połączenie i debiut Honey Payment na NewConnect. Ogłoszone już Zwyczajne Walne Zgromadzenie zdecyduje 30 czerwca o emisji akcji dla dotychczasowych wspólników Honey Payment, w zamian za 100 proc. udziałów w tej spółce.
Dzięki transakcji Honey Payment będzie spółką notowaną na rynku NewConnect, a jego dotychczasowi wspólnicy zostaną głównymi akcjonariuszami notowanego podmiotu. Po ostatniej rundzie finansowania, w której firma pozyskała 11 mln zł, oraz tej transakcji połączenia, Honey Payment został wyceniony na 400 mln zł. W wycenie tej nie zawierały się rozwiązania AI.
Źródło: Spółka