QNA Technology umacnia pozycję na rynkach azjatyckich
Komunikat od QNA Technology
Spółka QNA Technology, jeden ze światowych pionierów technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie, innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do wyświetlaczy nowych generacji, w trzecim kwartale 2024 r. koncentrowała się na rozbudowie swojego portfela potencjalnych klientów, zwłaszcza na rynku azjatyckim.
Szczególnie ważne jest dla nas nawiązanie relacji z chińskim gigantem technologicznym TCL Technology Group Co. - jednym z globalnych liderów branży wyświetlaczy. QNA Technology podpisała z TCL na początku sierpnia umowę o transferze materiału (MTA - Material Transfer Agreement), która uruchomiła proces przeprowadzenia ewaluacji niebieskich kropek kwantowych przez TCL w procesie wytwarzania nowej generacji wyświetlaczy w technologii elektroluminescencyjnej (QDEL).
Kolejnym ważnym krokiem dla QNA była podpisana we wrześniu br. umowa MTA z dużym koncernem przemysłowym z Korei Południowej, jednym z globalnych liderów branży wyświetlaczy. Podobnie jak w przypadku umowy z TCL, porozumienie to uruchamia proces przeprowadzenia ewaluacji niebieskich kropek kwantowych oraz ocenę możliwości wdrożenia do procesów produkcyjnych u partnera.
„Podpisane umów MTA z chińskim TCL i koreańskim koncernem przemysłowym jest dla QNA wydarzeniem o ogromnym znaczeniu. Oznacza nowe perspektywy przyspieszonego rozwoju ze względu ogromną skalę działalności tych partnerów i wysoki stopień zaawansowania rozwoju ich technologii w obszarze wyświetlaczy elektroluminescencyjnych QDEL. Pozytywne przejście testów naszego materiału może otworzyć nam drogę do m.in. wspólnego rozwoju technologii na zasadach komercyjnej współpracy (tzw. Joint Development Agreement, JDA), a docelowo regularne dostawy materiału do fabryk naszych partnerów lub wspólne przedsięwzięcia strategiczne dotyczące wielkoskalowej produkcji naszych materiałów.” – mówi Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO i założyciel QNA Technology S.A.
Sukcesy QNA podkreśla także przyjęcie w październiku do realizacji kolejnego zamówienia od amerykańskiej firmy technologicznej – lidera z branży wyświetlaczy, z którą QNA Technology podpisała list intencyjny w czerwcu br. Zamówienie na dostawę niebieskich kropek kwantowych na wartość 19,8 tys. USD netto jest szóstą partią materiału do zaawansowanych testów R&D zakupioną przez amerykański koncern. Zamówienie to poszerza zakres współpracy z parterem z USA i dotyczy rozpoczęcia testów wykorzystania materiałów QNA w kolejnej już aplikacji, w wyświetlaczach do gogli do rozszerzonej rzeczywistości.
QNA otrzymało także na początku listopada zamówienie na dostawę niebieskich kropek kwantowych od ELEMATEC Europe S.R.O., spółki zależnej Elematec Corporation, japońskiej firmy specjalizującej się w handlu, przetwarzaniu, projektowaniu i produkcji materiałów elektrycznych oraz komponentów elektronicznych. Zamówienie ma wartość 30 tys. USD z terminem realizacji na okres 4 tygodni od dnia zawarcia umowy.
„Zamówienie dla nowego klienta z rynku japońskiego rozszerza nasze realizacje biznesowe na rynkach azjatyckich. Można powiedzieć, że mamy już mocną obecność w Japonii, gdzie współpracujemy także z lokalnym dystrybutorem, dla którego zrealizowaliśmy już 5 zamówień niebieskich kropek kwantowych. Ostatnie z nich dotyczyło dostawy przez dystrybutora naszych kropek kwantowych dla japońskiego koncernu chemicznego, kierującego produkty m.in. dla branży wyświetlaczy. A już w grudniu znowu będziemy mieli okazję zaprezentować nasze innowacyjne rozwiązania w Tokio podczas konferencji Semicon Japan” – komentuje Maciej Adamczyk, członek zarządu, CFO QNA Technology S.A.
Spółka QNA Technology rozwijała także w trzecim kwartale współpracę w obszarze rozwoju technologii współpracując ze szwajcarską firmą Scrona Ltd. i austriacką EVG Group.
Scrona Ltd. produkuje urządzenia przemysłowe do opracowanej przez siebie metody elektrohydrodynamicznego (EHD) druku o bardzo wysokiej rozdzielczości. Wspólnie ze szwajcarskim partnerem przetestowane zostały możliwości zastosowania tuszów kwantowych PureBlue.ink w urządzeniach dostarczanych przez klienta i wykorzystanie rozwiązania m.in. w branży wyświetlaczy. Wstępne wyniki zostały przez obie strony ocenione pozytywnie. System Scrony umożliwia precyzyjne nanoszenie ultramałych kropelek tuszu, co stanowi ogromny krok naprzód w rozwoju zaawansowanych wyświetlaczy, głównie mikroLED-ów i w branży fotoniki, gdzie materiały QNA mogą także znaleźć zastosowanie w przyszłości i generować intensywnie niebieskie światło w różnego rodzaju produktach.
Partner EVG Group to jeden ze światowych liderów w produkcji ciężkiego sprzętu produkcyjnego dla branży wyświetlaczy, półprzewodnikowej czy fotonicznej. We współpracy z austriackim klientem przeprowadzone zostały testy nanoszenia tuszu PureBlue.UVink przy użyciu ich innowacyjnej technologii tłoczenia SmartNIL® i wzorcowego szablonu od Silicon Austria Labs (SAL). Pierwsze testy zakończyły się bardzo pomyślnie i obecnie trwają rozmowy i przygotowanie do dalszych testów i rozwoju wspólnie opracowanych materiałów. Celem tej współpracy jest możliwość oferowania końcowych odbiorcom EVG Group pełnego rozwiązania technologicznego (materiał oraz urządzenie drukujące) oraz eksploracja nowych pól aplikacyjnych.
Przedstawiciele QNA Technology aktywnie uczestniczyli w ostatnim czasie w targach i konferencjach branżowych, m.in.: SEMICON Taiwan 2024 (4-6 września), MicroLED Connect w Eindhoven w Holandii (25-26 września), Phosphors & Quantum Dots Industry Forum w Palm Springs w USA (22-23 października) oraz będą uczestniczyć w branżowej konferencji Semicon Europa oraz równolegle odbywających się targach electronica 2024 w Monachium w Niemczech (12-15 listopada). W grudniu (9-13) przedstawiciele spółki będą także uczestniczyć w EU Business Hub @ Semicon Japan 2024 w Tokio. QNA Technology jako jedna z nielicznych polskich firm została zaproszona do udziału w misji Unii Europejskiej Business Hub@Semicon Japan 2024.
QNA Technology S.A. technologiczna firma i pionier w produkcji kropek kwantowych, emitujących światło niebieskie, niezawierających metali ciężkich, będących innowacyjnym materiałem półprzewodnikowym, rozwijanym przez Spółkę głównie dla branży wyświetlaczy. QNA opracowała, rozwija i komercjalizuje technologię wytwarzania kropek kwantowych (QNA.dots) oraz tuszów kwantowych (QNA.ink) umożliwiających drukowanie półprzewodników na szerokiej gamie podłoży, przy użyciu różnych technik druku. Półprzewodniki w skali nano wykazują nowe, kwantowe właściwości, które pozwalają na wdrażanie nowych aplikacji – wykraczających poza branżę wyświetlaczy, oraz na poprawę istniejących rozwiązań na rynku.
Siedziba spółki znajduje się we Wrocławiu, gdzie znajduje się nowoczesne laboratorium na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Zatrudnia obecnie 24 osoby, w tym 18 osób w dziale R&D, wśród których 8 osób ma stopień doktora. Rozwojem biznesu na rynkach zagranicznych zajmują się przedstawiciele Spółki, działający na rynkach: Japonii, Korei, Tajwanu oraz USA.
Spółka zadebiutowała 14 grudnia 2023 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect, a w czerwcu 2024 roku, w związku z ubieganiem się o dopuszczenie do notowań na rynku regulowanym, złożony został Dokument Rejestracyjny do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), który został 5 listopada 2024 r. zatwierdzony przez KNF.
Źródło: spółka QNA Technology