QNA Technology przeprowadzi ofertę publiczną akcji
Komunikat od QNA Technology
• QNA Technology, pionier technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie, innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do rozwoju wyświetlaczy nowych generacji, przeprowadzi emisję do 270 tys. nowych akcji serii E w trybie oferty publicznej.
• Zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki z dnia 12.06.2024 r., oferta publiczna akcji serii E skierowana jest do inwestorów z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, ale z możliwością przyznania dotychczasowym akcjonariuszom (posiadającym co najmniej 4.510 akcji Spółki (ok. 0,25% kapitału zakładowego) wg. stanu na 27 maja 2024 r.) prawa pierwszeństwa do objęcia akcji nowej emisji.
• W związku z emisją publiczną akcji serii E, w dniu 19 listopada br., został opublikowany suplement do Memorandum Informacyjnego dostępny na stronie Spółki: www.qnatechnology.com/oferta-publiczna/ oraz na stronie internetowej DM Navigator pełniącego funkcję Koordynatora Oferty: www.dmnavigator.pl/oferty/ .
• Cena emisyjna akcji serii E zostanie ustalona przez Zarząd Spółki po zakończeniu budowy księgi popytu.
• Zarząd Spółki szacuje, że wartość oferty akcji wyniesie ponad 8 mln PLN brutto.
• Pozyskane środki z emisji akcji zostaną przeznaczone na: kontynuację realizacji przyjętej przez Spółkę strategii w zakresie komercjalizacji opracowanej technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie oraz osiągnięcie gotowości do zawarcia umowy typu JDA (tzw. Joint Development Agreement, JDA) lub rozpoczęcia sprzedaży pilotażowej kropek kwantowych do klientów komercyjnych Spółki, a także zabezpieczenie finansowania kosztów działalności Spółki.
• Zapisy i wpłaty na akcje od inwestorów przyjmowane będą od 29 listopada do 3 grudnia 2024 r.
• Koordynatorem oferty publicznej akcji Spółki i podmiotem przyjmującym zapisy na akcje nowej emisji jest Dom Maklerski Navigator S.A. Doradcą IR Spółki jest cc group sp. z o.o.
Cele emisyjne
Zarząd Spółki szacuje, że wartość oferty może wynieść ponad 8 mln PLN brutto. Środki z emisji akcji zostaną przeznaczone na realizację strategicznych celów Spółki szczegółowo opisanych w Memorandum Informacyjnym. Pierwszym celem, na który zostanie przeznaczonych ok. 35% wpływów z emisji, są wydatki przeznaczone na osiągnięcie gotowości do zawarcia umowy typu JDA z klientem komercyjnym (klientami komercyjnymi) lub do rozpoczęcia sprzedaży kropek kwantowych w większej skali, wytwarzanych na Pilotażowej Linii Syntezy. W ramach tego Emitent planuje m.in.: realizację ostatniej fazy walidacji eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy (w tym w szczególności: optymalizacja procesowa i kosztowa, wzrost stopnia automatyzacji i wydajności), rozpoczęcie budowy niezbędnych do realizacji zleceń struktur organizacyjnych produkcji, logistyki i obsługi sprzedaży, a także realizację procesów formalnych związanych z uruchomieniem produkcji. Drugim celem, na który zostanie przeznaczonych ok. 35% środków z emisji, jest komercjalizacja technologii produkcji niebieskich kropek kwantowych. W ramach tego celu Spółka zamierza m.in.: kontynuować działania związane z pozyskaniem dodatkowych partnerów strategicznych oraz nowych dystrybutorów Spółki na najbardziej atrakcyjnych technologicznie rynkach, tj. Japonia, Stany Zjednoczone, Chiny, Tajwan oraz Korea Płd., a także zbudować dział rozwoju biznesu i marketingu i kontynuować prace związane z budową prototypów urządzeń wykorzystujących materiały QNA oraz rozbudować laboratorium aplikacyjne w celu zwiększenia tempa i efektywności współpracy z klientami. Część środków z emisji (ok. 30%) zostanie także przeznaczona na zabezpieczenie pozostałych kosztów działalności Spółki.
- Obecnie znajdujemy się na kluczowym etapie realizacji strategii rozwoju naszej Spółki – komercjalizacji opracowywanych technologii. Udowodniliśmy już, iż potrafimy skutecznie nawiązywać współpracę z największymi graczami z branży wyświetlaczy, sformalizowaną zawartymi porozumieniami m.in z chińskim TCL, amerykańską firmą technologiczną, czy też ostatnio z koreańskim liderem działającym na globalnym rynku wyświetlaczy. Jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie wejścia w łańcuchy dostaw szeroko rozumianej branży wyświetlaczy, co stanowi istotny moment w historii naszej spółki. Z emisji akcji chcemy pozyskać środki finansowe, które pozwolą nam na osiągnięcie najważniejszego na tym etapie celu strategicznego – wejścia na kolejny etap współpracy z którymś z naszych klientów strategicznych. Mam tu na myśli rozpoczęcie realizacji umowy typu JDA lub realizację dostaw kropek kwantowych w ramach produkcji pilotażowej dla klienta przemysłowego. Wierzymy, że inwestorzy docenią nasze dotychczasowe osiągnięcia, w pełni zgodne z deklaracjami składanymi podczas poprzedniej emisji akcji, i zdecydują się dołączyć do realizacji naszych obecnych planów, stając się współautorami kolejnych sukcesów QNA Technology. – powiedział Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology S.A.
Jednym z najistotniejszych projektów, który Spółka realizuje w bieżącym roku jest walidacja zbudowanej w lutym eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy. Jej zakończenie, planowane na pierwszy kwartał 2025 r., ma umożliwić płynne przejście do kolejnych etapów współpracy z klientami, którzy obecnie testują materiały QNA Technology, udowadniając m.in. skalowalność opracowanej technologii oraz otworzyć w przyszłości możliwość zaspokojenia popytu związanego z zapotrzebowaniem na rosnące ilości materiału niezbędne np. do intensyfikacji wstępnych testów, czy też do wytworzenia przez klientów serii urządzeń prototypowych i pilotażowych, wykorzystujących niebieskie kropki kwantowe. Przeprowadzana obecnie walidacja eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy jest kluczowym procesem pozwalającym na zebranie doświadczeń m.in. w zakresie wydajności oraz kosztów produkcji kropek kwantowych. Parametry te posłużą do zaprojektowania i skonstruowania w przyszłości produkcyjnej linii syntezy o większej skali. Linia Pilotażowa przy pełnym wykorzystaniu jej zakładanej wydajności będzie w stanie „obsłużyć” zapotrzebowanie na niebieskie kropki kwantowe dla pilotażowej linii produkcyjnej wyświetlaczy, o skali określanej w branży jako GEN 4.5 (produkcja pilotażowa), co odpowiada przychodom Spółki na poziomie do 20 mln zł rocznie.
Znaczące umowy i zamówienia z ostatnich miesięcy
QNA Technology podpisała z chińskim gigantem technologicznym TCL Technology Group Co na początku sierpnia umowę o transferze materiału (MTA - Material Transfer Agreement), która uruchomiła proces przeprowadzenia ewaluacji niebieskich kropek kwantowych przez TCL w procesie wytwarzania nowej generacji wyświetlaczy w technologii elektroluminescencyjnej (QDEL).
We wrześniu QNA podpisała umowę MTA z dużym koncernem przemysłowym z Korei Południowej, jednym z globalnych liderów branży wyświetlaczy. Podobnie jak w przypadku umowy z TCL, porozumienie to uruchamia proces przeprowadzenia ewaluacji niebieskich kropek kwantowych oraz ocenę możliwości wdrożenia do procesów produkcyjnych u partnera.
W październiku QNA przyjęło do realizacji kolejne zamówienie od amerykańskiej firmy technologicznej – działającej w branży wyświetlaczy, z którą Spółka podpisała list intencyjny w czerwcu br. Zamówienie na dostawę niebieskich kropek kwantowych na wartość 19,8 tys. USD netto jest szóstą partią materiału do zaawansowanych testów R&D zakupioną przez amerykański koncern. Zamówienie to poszerza zakres współpracy z parterem z USA i dotyczy rozpoczęcia testów wykorzystania materiałów QNA w kolejnej już aplikacji, w wyświetlaczach do gogli do rozszerzonej rzeczywistości.
QNA otrzymało także na początku listopada zamówienie na dostawę niebieskich kropek kwantowych od ELEMATEC Europe S.R.O., spółki zależnej Elematec Corporation, japońskiej firmy specjalizującej się w handlu, przetwarzaniu, projektowaniu i produkcji materiałów elektrycznych oraz komponentów elektronicznych. Zamówienie ma wartość 30 tys. USD netto z terminem realizacji na okres 4 tygodni od dnia zawarcia umowy.
Aktywność business development
W ostatnim czasie przedstawiciele Spółki brali udział w targach i konferencjach branżowych, m.in.: SEMICON Taiwan 2024 (4-6 września), MicroLED Connect w Eindhoven w Holandii (25-26 września), Phosphors & Quantum Dots Industry Forum w Palm Springs w USA (22-23 października) oraz w branżowej konferencji Semicon Europa oraz równolegle odbywających się targach electronica 2024 w Monachium w Niemczech (12-15 listopada). W grudniu (9-13.12) przedstawiciele spółki będą także uczestniczyć w EU Business Hub @ Semicon Japan 2024 w Tokio. QNA Technology jako jedna z nielicznych polskich firm została zaproszona do udziału w misji Unii Europejskiej Business Hub@Semicon Japan 2024.
QNA Technology S.A. technologiczna firma i pionier w produkcji kropek kwantowych, emitujących światło niebieskie, niezawierających metali ciężkich, będących innowacyjnym materiałem półprzewodnikowym, rozwijanym przez Spółkę głównie dla branży wyświetlaczy. QNA opracowała, rozwija i komercjalizuje technologię wytwarzania kropek kwantowych (QNA.dots) oraz tuszów kwantowych (QNA.ink) umożliwiających drukowanie półprzewodników na szerokiej gamie podłoży, przy użyciu różnych technik druku. Półprzewodniki w skali nano wykazują nowe, kwantowe właściwości, które pozwalają na wdrażanie nowych aplikacji – wykraczających poza branżę wyświetlaczy, oraz na poprawę istniejących rozwiązań na rynku.
Siedziba spółki znajduje się we Wrocławiu, gdzie znajduje się nowoczesne laboratorium na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Zatrudnia obecnie 24 osoby, w tym 16 osób w dziale R&D, wśród których 6 osób ma stopień doktora. Rozwojem biznesu na rynkach zagranicznych zajmują się przedstawiciele Spółki, działający na rynkach: Japonii, Korei, Tajwanu, Chin oraz USA.
Spółka zadebiutowała 14 grudnia 2023 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect, a w czerwcu 2024 roku, w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji Spółki do notowań na rynku regulowanym, złożony został Dokument Rejestracyjny do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), który został 5 listopada 2024 r. zatwierdzony przez KNF.
Źródło: spółka QNA Technology