Turystyka i branża kosmiczna i jej ojcowie chrzestni Elon Musk, Branson i Jeff Bezos
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
21 lip 2021, 17:47

Musk, Bezos i Branson ojcowie chrzestni turystyki kosmicznej i inwestowania w ten sektor - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Na naszych oczach rodzi się nowa branża. Za sprawą Elona Muska, Richarda Bransona i Jeffa Bezosa świat może rozpocząć turystyczne loty w kosmos. Perspektywy tego obszaru są obiecujące , ale największy wzrost należy upatrywać w innych obszarach branży kosmicznej.

O ostatnich lotach w kosmos Richarda Bransona i Jeffa Bezosa, firmach Virgin Galactics, Blue Origin i SpaceX opowiadamy w podcaście „21% rocznie”, rozmawia Paweł Biedrzycki oraz Szymon Machalica.

Zobacz także: Rynek IPO rozgrzany do czerwoności i odbywające się jeden po drugim debiuty na GPW - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Perspektywa przed branżą turystyczną i kosmiczną

Richard Branson stawia na masową turystykę kosmiczną, podobnie jak Jeff Bezos. Elon Musk oferuje ekskluzywne loty na księżyc i Międzynarodową Stację Kosmiczną oraz obsługuje przemysł kosmiczny.

Turystyka kosmiczna staje się na naszych oczach faktem. Niektórzy eksperci prognozują, że rynek turystyki kosmicznej zacznie się w najbliższych latach dynamicznie rozwijać. Będzie rósł w tempie 16,9% średniorocznie, jeśli chodzi o przychody firm, i osiągnie wartość 1,3 mld USD w 2025 roku – mówią szacunki firmy Market Insights Reports. Sama branża kosmiczna to dużo więszy kawałek tortu. Już teraz jest warta ponad 300 mld USD rocznie, a prognozy Morgan Stanley zakładają, że w ciągu 20 lat będzie przeżywać szybki wzrost aż około 2039 roku przekroczy wartość 1 bld USD rocznie.

O tym z czego to wynika jakie są nasze oczekiwania co do dalszego rozwoju tej branży, oraz spółkach, i sektorach, które są obiecujące mówimy w najnowszym podcaście 21 procent rocznie.

Zobacz także: Meme Stocks to nowa klasa aktywów, która powstała na Wall Steet, a akcje AMC to idealny ich przedstawiciel

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Szymon Machalica @Machalic ) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 44.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

  • 00.00.44 Space Race czyli wyścig kosmiczny Richarda Bransona, Elona Muska i Jeffa Bezosa

  • 00.03.40 Nowo rodząca się branżą turystyki kosmicznej

  • 00.07.40 O wycenach i biznesach SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactics

  • 00.10.35 Co stanowi największy przełom i napędza rozwój sektora kosmicznego

  • 00.07.00 Astronomiczne redukcje w zapisach na akcje

  • 00.17.36 Branżą kosmiczna wartość dziś i prognozy na przyszłość

  • 00.20.35 Satelity kosmiczne i ich przyszłość

  • 00.16.25 Jakie są nasze oczekiwania pod względem debiutów na najbliższe pół roku?

  • 00.17.20 Jakie spółki mogą mieć debiut na GPW jeszcze w 2021 roku?

  • 00.27.02 Branża kosmiczna na polskiej giełdzie

Paweł Biedrzycki i Szymon Machalica - kim są prowadzący

pawel-biedrzycki-szymon-machalica

Szymon Machalica i Paweł Biedrzycki

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Szymon Machalica

Szymon Machalica specjalizuje się w inwestycjach na rynku amerykańskim. Pracował jako animator rynkowy, współtworzył Trading Jam Session, pracował przy organizacji debat na Giełdzie Papierów Wartościowych. Związany z mediami, tworzył reportaże o tematyce giełdowej oraz reżyserował reklamy. Sympatyk myśli Ayn Rand.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News