Rozgrzany rynek IPO i odbywające się debiuty na GPW - Podcast 21% rocznie jak inwestować
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
15 lip 2021, 07:50

Rynek IPO rozgrzany do czerwoności i odbywające się jeden po drugim debiuty na GPW - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Dobra koniunktura na rynku giełdowym sprawiła, że po kilku kwartałach słabej koniunktury nastał świetny okres pod względem IPO na GPW. Ogólnoświatowe szaleństw ofert publicznych i debiutów na giełdzie dotarło też do Polski.

O ostatnich debiutach na GPW, zainteresowaniem jakim się cieszyły, redukcjach w zapisach szykujących się kolejnych IPO dyskutujemy w najnowszym podcaście „21% rocznie”, rozmawia Paweł Biedrzycki oraz Piotr Kwestarz.

Zobacz także: Bądźmy gotowi na kolejne debiuty na GPW. Wskaźnik Koniunktury IPO w pierwszej połowie 2021 r. na bardzo wysokim poziomie

Trzecie półrocze ożywienia na rynku IPO Giełdy Papierów w Warszawie

To już trzecie półrocze z rzędu, które można uznać za wyjątkowo udane pod względem ofert publicznych na GPW. Inwestorzy chętnie biorą udział w nowych IPO, a to sprawia, że debiutem na giełdzie są zainteresowane kolejne spółki.

Wartość uplasowanych akcji w tym półroczu stanowi już ok. 2/3 wartości pozyskanego kapitału w całym 2020 r. i aż 61% kapitału zebranego przez trzy ostatnie lata 2018-2020 razem wzięte. Dopiero w drugiej połowie 2020 r., po kilku latach posuchy, obraz rynku IPO zaczął się wyraźnie zmieniać. Pojawiły się bardzo duże oferty takie jak oferta Allegro czy też PCF Group, czy Canal+ (która ostatecznie została zawieszona). Co ważniejsze, w całym 2020 r. zdecydowana większość ofert cieszyła się znacznym zainteresowaniem inwestorów.

O tym z czego to wynika jakie są nasze oczekiwania co do dalszego rozwoju sytuacji, oraz spółkach, które szykują się do IPO opowiadamy w najnowszym podcaście 21 procent rocznie.

Zobacz także: Wallstreetbets i meme stock - o Gamestop, AMC, Blackberry czyli nowej klasie aktywów - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Piotr Kwestarz @PiotrKwestarz ) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 43.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

 • 00.02.08 Dlaczego koniunktura na rynku IPO jest ważnym wskaźnikiem
 • 00.03.12 Jakie są w tej chwili popularne branże na rynku IPO
 • 00.04.00 Jak wygląda proces ożywienia na rynku debiutów
 • 00.06.35 Dlaczego debiut Allegro był przełomem dla GPW
 • 00.07.00 Astronomiczne redukcje w zapisach na akcje
 • 00.10.40 Jak zmienia się koniunktura IPO na giełdzie
 • 00.12.40 Wskaźnik Koniunktury IPO Strefy Inwestorów
 • 00.16.25 Jakie są nasze oczekiwania pod względem debiutów na najbliższe pół roku?
 • 00.17.20 Jakie spółki mogą mieć debiut na GPW jeszcze w 2021 roku?
 • 00.20.40 Ile można było zarobić na debiutach?
 • 00.22.20 Kiedy najlepiej interesować się spółkami w IPO?
 • 00.23.20 Jaka była struktura ofert spółek debiutujących na GPW?

Paweł Biedrzycki i Piotr Kwestarz - kim są prowadzący

Piotr Kwestarz i Paweł Biedrzycki

Piotr Kwestarz i Paweł Biedrzycki

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Piotr Kwestarz

Główny analityk działu IPO w Serwisie Strefa Inwestorów, który interesuje się rynkiem giełdowym od 2006 roku. Od 2014 roku regularnie analizuje debiutujące spółki na GPW i NewConnect, a jego efekty pracy można czytać w dziale IPO na Strefie Inwestorów. Oprócz debiutów i IPO Piotr interesuje się też inwestowaniem dywidendowym i śledzi wypłaty zysków spółek notowanych na GPW.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News