Bitcoin w portfelu to obowiązek, kto go nie ma jest ignorantem - Podcast 21% rocznie jak inwestować
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
27 lip 2021, 19:45

Kto nie ma Bitcoina w portfelu, jest ignorantem - Tomasz Kołodziejczuk Podcast 21% rocznie jak inwestować

Kto nie ma jeszcze bitcoina w portfelu jest ignoranetm. Bitcoin to cyfrowe aktywo, które od 10 lat rewolucjonizuje podejście do obecnego systemu finansowego. Chociaż główne dyskusje przebiegają w aspekcie jego wartości spekulacyjnej to jak mówią jego zwolennicy – to początek rewolucji finansowej i hiperbitkojnizacji.

Nassim Taleb wciąż twierdzi, że Bitcoin jest wart zero. Tymczasem tak naprawdę to kryptowaluta, która może wchłonąć cały kapitał tego świata uważa gość 45 odcinka podcatu 21 procent rocznie Tomasz Kołodziejczuk. 

Zobacz także: Musk, Bezos i Branson ojcowie chrzestni turystyki kosmicznej i inwestowania w ten sektor - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Bitcoin to nowoczesne złoto

W tym roku Bitcoin jest prawdziwą sinusoidą. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrósł ponad 240%. Od stycznia do lipca zdążył zaliczyć historyczny szczyt na poziomie 60 tys. USD oraz zanurkować chwilę później poniżej 30 tys. USD. Po czym w ciągu ostatnich pięciu dni, Bitcoin wzrósł 30% na poziom ponad 38 tys. USD.

Na Bitcoina nie jest jeszcze za późno jak się niektórym wydaje, ale żeby z tego zdać sobie sprawę, trzeba sobie usystematyzować czym jest to cyfrowe aktywo w skali makro i mikro. O wszystkim dowiecie się z rozmowy, gdzie rozmówcy omawiają nowoczesne złoto. Co jest gwarantem bezpieczeństwa, kto naprawdę posiada Bitcoina i czego nie należy z nim robić, jak wyglądał jego proces adaptacji, jak z internetowej waluty stał się oficjalną walutą Salwadoru. Zapraszamy na podcast..

Zobacz także: Rynek IPO rozgrzany do czerwoności i odbywające się jeden po drugim debiuty na GPW - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Szymon Machalica @Machalic ) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl. Twitter o którym wspomina Tomasz Kołodziejczuk: @yellowpill_pl
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 45.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

  • 00.00.44 Space Race czyli wyścig kosmiczny Richarda Bransona, Elona Muska i Jeffa Bezosa

  • 01:10 – Czym jest Bitcoin

  • 07:30 – Bitcoin – jak duże firmy, instytucje zabezpieczają część aktywów w kryptowalucie.

  • 11:10 – Jak Bitcoin rozwiązuje problemy obecnego systemu monetarnego.

  • 12:24 – Jak ewoluuje i uodparnia się Bitcoin.

  • 15:25 - Jak Matematyka zabezpiecza Bitcoina

  • 26:00 – Proces monetyzacji Bitcoina.

  • 41:00 – Bitcoin jako open source.

btc-fotka.PNG

Szymon Machalica i Tomek Kołodziejczuk

Szymon Machalica

Szymon Machalica specjalizuje się w inwestycjach na rynku amerykańskim. Pracował jako animator rynkowy, współtworzył Trading Jam Session, pracował przy organizacji debat na Giełdzie Papierów Wartościowych. Związany z mediami, tworzył reportaże o tematyce giełdowej oraz reżyserował reklamy. Sympatyk myśli Ayn Rand.

Tomasz Kołodziejczuk

project manager i aktywista wolnościowy, prezes Centrum Kapitalizmu, współtwórca m.in. Świetlicy Wolności, Obiektywizm.pl czy Laissez Faire PL, sympatyk popkultury i teorii gier.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News