Kategoria:
Kryzys energetyczny najmocniej uderzy w średni i duży przemysł, niektóre firmy może czekać nawet bankructwo – Krzysztof Piontek, Łukasz Feldman DB Energy Podcast 21% rocznie
Po wybuchu wojny w Ukrainie przedsiębiorcy zarówno w Polsce jak i Europie znaleźli się w nowej rzeczywistości. Agresja Rosji na naszych wschodnich sąsiadów spotęgowała narastający od dłuższego czasu w naszym regionie kryzys energetyczny.
O tym jak w sytuacji szalejących cen energii, ich niedoboru oraz narastających wymagań związanych z redukcją CO2 ma się odnaleźć średni i duży przemysł, który coraz mocniej jest narażony na ograniczanie działalności, a nawet bankructwo. Zapraszam do wysłuchania 64 odcinka podcastu 21% rocznie w którym rozmawiamy o tym czym jest efektywność energetyczna firm i jak ją poprawiać aby biznes miał szansę przetrwać w powojennej rzeczywistości. Porozmawiamy o tym ile w najbliższych latach Polska i UE będzie musiała zainwestować w redukcję CO2, aby spełnić założone przez decydentów cele. Na moje pytania będą odpowiadać przedstawiciele DB Energy, lidera branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, prezes zarządu Krzysztof Piontek i dyrektor finansowy Łukasz Feldman.
Zobacz także: Energia nuklearna to przyszłość i ma ogromny potencjał. Oto lista spółek z tego sektora, które warto obserwować zdaniem Saxo Banku
Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki ) oraz mailem: podcast@strefainwestorow.pl.
Pobierz podcast:
Podcast 21% rocznie 64.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")
Podcast 21% rocznie na Soundcloud
W tym podcaście
- 00.01.50 Kiedy powstało i czym się zajmuje DB Energy
- 00.06.20 Czy kryzys energetyczny to efekt tylko wybuchu wojny w Ukrainie
- 00.10.30 Dlaczego nawet duże firmy dały się zaskoczyć i nie przygotowały się z wyprzedzeniem na obecny kryzys w sektorze energetycznym
- 00.14.20 Czy wojna w Ukrainie zatrzyma transformację energetyczną i zielony ład?
- 00.17.00 Co realnie może zrobić firma żeby poprawić swoją efektywność energetyczną?
- 00.20.00 Skąd wziąć finansowanie na poprawę efektywności energetycznej?
- 00.24.50 Na jakich poziomach ustabilizują się ceny energii i co to oznacza dla DB Energy i energochłonnego biznesu?
- 00.35.20 Na czym zarabia pieniądze DB Energy?
- 00.36.10 Ile w najbliższych latach musi zainwestować Polska i UE w redukcję emisji CO2 aby spełnić postawione cele?
- 00.38.10 Model ESCO jako jeden ze sposobów finansowania inwestycji w efektywność energetyczną.
- 00.52.20 Zmiany technologiczne, a poprawa efektywności energetycznej.
- 00.58.00 Efektywność energetyczna, a zmiany w prawie.
Paweł Biedrzycki, Krzysztof Piontek, Łukasz Feldman
Paweł Biedrzycki
Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.
Krzysztof Piontek – Prezes Zarządu DB Energy
Założyciel, współwłaściciel oraz prezes zarządu DB Energy SA, doktor hab. nauk ekonomicznych, od 2001 r. w Katedrze Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem na UE we Wrocławiu, absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej, Członek rady nadzorczej DATAWALK SA, Członek Zachodniej Izby Gospodarczej, współpracuje z Ponadregionalną Siecią Aniołów Biznesu i Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych. Specjalizuje się w zastosowaniu metod ilościowych w analizie danych empirycznych - w analizie szeregów czasowych, wielowymiarowej analizie porównawczej obiektów, w narzędziach statystyki matematycznej. Szczególny obszar zainteresowań to ryzyko modelu oraz badania nad mocami testów statystycznych służących rozróżnianiu obiektów na klasy (np. poprawnych modeli, czy silników uszkodzonych i sprawnych). W tym zakresie wykorzystuje m. in. analizę widmową oraz tzw. analizę funkcji strat w poprawności oceny modeli (obiektów). Członek Sekcji Klasyfikacji i Analizy Danych Polskiego Towarzystwa Statystycznego. Recenzent w Przeglądzie Statystycznym. Redaktor statystyczny Argumenta Oeconomica. Nagrodzony i wyróżniony na szeregu konferencji za poziom prezentowanych badań empirycznych. Prowadzi warsztaty z wykorzystania środowiska MATLAB. Od 2006 r. wykłada blok „Metody Ilościowe” na studiach podyplomowym na UE we Wrocławiu. Wiedza i umiejętności, którymi cechuje się dr hab. Krzysztof Piontek ma charakter uniwersalny, jest wiedzą z obszaru nauk podstawowych i nie jest zawężona jedynie do aspektów danych finansowych. Jego szerokie wykształcenie stanowi łącznik pomiędzy zagadnieniami o charakterze technicznym, statystycznym i finansowym.
Łukasz Feldman - Dyrektor Finansowy DB Energy
Posiada uprawnienia Maklera Papierów Wartościowych, a także certyfiakt European Financial Consultant. Posiada doświadczenie w realizacji i nadzorze projektów badawczo-rozwojowych, a poprzez doświadczenie finansowe wspiera spółki portfelowe również od strony specjalistycznej wiedzy z zakresu funduszy unijnych oraz rynku kapitałowego. Jako Partner Zarządzający jest odpowiedzialny za ocenę projektów inwestycyjnych, prowadzenie procesu inwestycyjnego, a także budowę wartości spółek portfelowych.
Czekamy na wasze komentarze i uwagi
Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast@strefainwestorow.pl.
#ukraina, #kryzys, #kryzysenergetyczny, #podcast, #21procentrocznie