Przejdź do treści

udostępnij:

Kategoria:

Raporty analityczne i rekomendacje giełdowe. Jak powstają i do czego są potrzebne? - Michał Zaleski, GPW - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Udostępnij

Analiza, zwłaszcza taka, która wykracza poza tradycyjne wskaźniki wyceny spółek, pomaga wesprzeć lub podważyć założenia odnośnie perspektyw jej rozwoju. GPW już od ponad dwóch lat realizuje Program Wsparcia Analitycznego, który jest odpowiedzią na zmiany wprowadzone przez MiFID II jak i poszerza obraz rynku i sektorów dając szanse inwestorom oraz spółkom. W podcaście rozmawiamy z Michałem Zaleskim, Wicedyrektorem Działu Rozwoju GPW o trzeciej edycji tego programu.

Zobacz także: Dział „Rekomendacje" w Strefie Inwestorów

Ponad 2300 raportów zostało opublikowanych w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego o 65 spółkach z ponad 20 sektorów. To inicjatywa warszawskiej giełdy realizowana od 2019 roku. Celem programu jest zwiększenie liczby dostępnych raportów analitycznych o spółkach z warszawskiego parkietu. Zasady funkcjonowania Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 są ściśle określone. Proces powstawania analizy przez firmy inwestycyjne podlega ścisłym regulacjom.

W Strefie Inwestorów od ponad roku prowadzimy dział „Rekomendacje”, którego patronem jest GPW, gdzie w formie artykułów na bieżąco śledzimy publikowane przed domy maklerskie rekomendacje. Warto zapisać się do newslettera programu wsparcia analitycznego, gdzie przychodzą maile w formie alertu na temat bieżących publikacji raportów, prognoz, analiz oraz komentarzy do wyników spółek.

Zobacz także: Rekomendacje i analizy dla spółek z GPW nigdy nie były tak powszechne i dostępne jak teraz. Co MiFID II i program pokrycia analitycznego zmienił na rynku

Zasady funkcjonowania Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 są ściśle określone. Obecna edycja trwa do lipca 2023 roku i po jego zakończeniu GPW podejmie decyzję czy będzie go kontynuować. O tym dlaczego jest to niezwykle ważna dla rynku inicjatywa rozmawiamy z Michałem Zaleskim, Wicedyrektorem Działu Rozwoju GPW
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 69.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw i @globalmarket, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Szymon Machalica @Machalic ) oraz mailem: podcast@strefainwestorow.pl. 

W tym podcaście:

  • 00:01:21 O znaczeniu Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego
  • 00:01:58 Po co powstają rekomendacje?
  • 00:03:07 Jak ważne są rekomendacje dla inwestorów?
  • 00:04:12 Inwestorzy przywiązują zbyt dużą uwagę do ceny docelowej
  • 00:09:22 Jak ważne są założenia, które przyjmuje analityk?
  • 00:11:07 Jak ważne są aktualizacje raportów?
  • 00:16:00 Jaki jest odbiór programu wśród inwestorów? 
  • 00:18:55 O szczegółach ostatniej edycji programu
  • 00:20:12 Czy GPW planuje kontynuacje programu?
  • 00:21:50 Jak program wspiera spółki o średniej i małej kapitalizacji?
  • 00:24:42 Powody, dla których spółki zamawiają analizy
  • 00:27:08 Jak zapisać się na newsletter programu

Szymon Machalica i Michał Zaleski

graficzka dla Szymka

Michał Zaleski, Wicedyrektor Działu Rozwoju Rynku, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Jest odpowiedzialny za projekty i działania GPW związane z rozwojem oferty produktowej oraz poszerzaniem bazy inwestorów i zwiększaniem płynności na rynkach prowadzonych przez GPW. Z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie związany od 2020 roku, gdzie od początku pracował w Dziale Rozwoju Rynku. Od 1998 roku związany z rynkiem finansowym. Swoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał w Citibank (Poland) SA w obszarze wyceny funduszy inwestycyjnych oraz w Banku Handlowym jako Senior Relationship Manager dla międzynarodowych instytucji finansowych, banków inwestycyjnych oraz banków powierniczych. Pracował także w warszawskim oddziale Goldman Sachs jako Executive Director w obszarze Bank Relations. Jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na Wydziale Finansów.

Szymon Machalica, Strefa Global Market

Specjalizuje się w inwestycjach na rynku amerykańskim. Pracował jako animator rynkowy, współtworzył Trading Jam Session, pracował przy organizacji debat na Giełdzie Papierów Wartościowych. Związany z mediami, tworzył reportaże o tematyce giełdowej oraz reżyserował reklamy. Sympatyk myśli Ayn Rand.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, @Paweł Biedrzycki) oraz mailem: podcast@strefainwestorow.pl.

Udostępnij