Kategoria:
Biotechnologia ma przed sobą wspaniałe perspektywy, a Polska jest w dobrym miejscu aby na tym skorzystać - Bogusław Sieczkowski Podcast 21% rocznie
Sektor biotechnologiczny ma przed sobą bardzo dobre perspektywy i czeka jedynie na impuls aby wyjść z okresu zadyszki w którym się ostatnio znalazł. Polskie spółki z tego sektora znajdują się w bardzo dobrej pozycji aby na tym dynamicznym wzroście skorzystać.
O pozycji naszego kraju na biotechnologicznej mapie świata, sytuacji w jakiej się znalazła branża w 85 odcinka podcastu 21% rocznie rozmawiamy z prezesem i założycielem Grupy Selvita czyli największej firmy biotechnologicznej CRO w tej części świata Bogusławem Sieczkowskim. Dodatkowo w trakcie rozmowy poruszamy kwestie związane z dalszymi planami rozwoju organicznego i celach jakie sobie stawia w obszarze M&A spółka na czele której stoi nasz dzisiejszy rozmówca.
Zobacz także: Bądź najlepszy, a nie największy. O kulisach biznesu w formule SaaS - Krzysztof Szyszka, Podcast 21% rocznie
Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast@strefainwestorow.pl.
Pobierz podcast:
Podcast 21% rocznie 85.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")
Słuchaj podcastu w iTunes:
Słuchaj podcastu na Spotify
Słuchaj podcastu w Soundcloud:
W tym podcaście:
- 00:01:38 W jakich okolicznościach powstała Selvita i co to oznacza, że jest firmą CRO (ang. contract research organization)?
- 00:05:45 Dlaczego firmy biotechnologiczne wolą zlecać badania zamiast budować własne laboratoria?
- 00:08:35 W jaki sposób swoją pozycję na rynku budowała spółka Selvita?
- 00:14:13 Co przejęcie chorwackiej spółki z obszaru CRO Fidelty dało Selvicie?
- 00:14:50 Jaka jest recepta na udaną transakcję M&A?
- 00:15:51 Nad jakimi celami akwizycyjnymi pracuje obecnie Selvita?
- 00:24:30 Jak obecna sytuacja na rynku biotechnologicznym wpływa na poszukiwanie celów akwizycyjnych przez Selvite?
- 00:27:04 Reforma FDA, napięcia geopolityczne, wysokie stopy procentowe. W jakiej sytuacji znajduje się obecnie światowa biotechnologia?
- 00:34:47 Jakie plany organicznego rozwoju ma Selvita?
- 00:39:26 Jaka będzie przyszłość branży biotechnologicznej?
- 00:42:32 Polska na biotechnologicznej mapie świata.
- 00:47:06 Jakie długoterminowe plany rozwoju ma Selvita?
Paweł Biedrzycki i Bogusław Sieczkowski
Paweł Biedrzycki
Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.
Bogusław Sieczkowski
Współzałożycielem oraz Prezesem Zarządu Selvita S.A. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w zarządzaniu firmami z obszaru zaawansowanych technologii. Karierę menedżerską rozpoczął w niemieckiej grupie Bahlsen, następnie pełnił funkcję Członka Zarzqdu Comarch Internet Ventures S.A., Wiceprezesa Comarch S.A., a ostatnio Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego spółki Selvita S.A., gdzie odpowiadał za działalność operacyjna i finansowa firmy.W 2013 r. Bogusław Sieczkowski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wkład w rozwój polskiego środowiska biznesowego. Bogusław posiada dyplom MBA University of Teesside i Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego, a także certyfikat Project Management Professional (PMP) wydany przez Project Management Institute. Bogusław Sieczkowski posiada tytuł magistra informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Czekamy na wasze komentarze i uwagi
Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast@strefainwestorow.pl.