Sztuczna inteligencja vs inflacja. Rynki giełdowe na jesieni czekają wzrosty czy spadki - Podcast 21% rocznie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
22 lip 2023, 09:11

Rynki giełdowe na jesieni czekają wzrosty czy spadki, czyli AI vs inflacja - prognozy Saxo Bank, Podcast 21% rocznie

Sztuczna inteligencja zawładnęła umysłami inwestorów w minionym kwartale i tchnęła w nich optymizm. Odmieniane przez wszystkie przypadki AI stało się największym motorem napędowym wzrostów spółek technologicznych w USA. O tym jak zmienił się w ostatnim czasie obraz rynku i co może się dziać w najbliższym czasie rozmawiam z Szymonem Machalicą ze Strefy Global Market.

Zapraszamy do wysłuchania 91 odcinka podcastu w którym wspólnie omawiamy najnowszy raport Quoterly Outlook Saxo Banku, który jest partnerem tego odcinka. Podsumowujemy w nim oczekiwania analityków Saxo Banku na najbliższy kwartał i dyskutujemy o dwóch najważniejszych siłach, które obecnie oddziaływają na wyceny rynkowe czyli Sztuczną Inteligencję i inflację . Rozmawiamy o tym jak sztuczna inteligencja zmieniła obraz rynkowy oraz jakie są szanse i ryzyka z nią związane , omawiamy postawę banków centralnych względem inflacji i przede wszystkim dyskutujemy o tym kto może być czarnym koniem wyścigu o prym bycia liderem w obszarze rozwoju technologii AI.

Zobacz także: Kraje regionu zazdroszczą nam rozwoju polskiej biotechnologii - Paweł Przewięźlikowski Ryvu Therapeutics, Podcast "21% rocznie"

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Szymon Machalica: @SzymonMachalic1) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 91.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud
 

Raport: Sztuczna nteligencja: dobra, zła i bańka

Alternatywny sposób pobrania raportu

W tym podcaście:

 • 00:02:45 Jak pojawienie się generacyjne sztucznej inteligencji zmieniło obraz rynków i wyceny spółek
 • 00:03:41 Kto najmocniej zyskał na wybuchu mody na AI
 • 00:05:30 Bańka spekulacyjna na AI? Jakie największe zagrożenia czyhają obecnie na wyceny giełdowe i inwestorów?
 • 00:11:00 Sytuacja gospodarcza i oczekiwania na drugą połowę 2023 roku
 • 00:12:45 Największe ryzyka i wyzwania związane z rozwojem AI?
 • 00:15:30 Rozwój sztucznej inteligencji w Chinach
 • 00:17:40 Japonia, czarny koń rozwoju AI i sztucznej inteligencji
 • 00:23:27 Banki centralne vs inflacja
 • 00:28:21 Dlaczego zainteresowanie inwestorów Japonią rośnie
   

pawel-biedrzycki-szymon-machalica

Paweł Biedrzycki i Szymon Machalica

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 15-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Szymon Machalica

Szymon Machalica specjalizuje się w inwestycjach na rynku amerykańskim. Pracował jako animator rynkowy, współtworzył Trading Jam Session, pracował przy organizacji debat na Giełdzie Papierów Wartościowych. Związany z mediami, tworzył reportaże o tematyce giełdowej oraz reżyserował reklamy. Sympatyk myśli Ayn Rand. Redaktor Strefy Global Market.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zobacz także

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Partnerem odcinka podcastu jest Saxo Bank, jednocześnie główny partner serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera link reklamowy Saxo Banku. Autorzy materiału uzyskują wynagrodzenie z tego tytułu.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News