Polska biotechnologia jest przedmiotem zazdrości wśród krajów naszego regionu - Paweł Przewięźlikowski Ryvu Therapeutics, Podcast "21% rocznie"
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
16 lip 2023, 18:03

Kraje regionu zazdroszczą nam rozwoju polskiej biotechnologii - Paweł Przewięźlikowski Ryvu Therapeutics, Podcast "21% rocznie"

Polska biotechnologia rok 2022 zaliczy do udanych, bo nastąpiło w nim kilka przełomowych wydarzeń, które przeniosły sektor na nowy poziom. Sukcesy jakie osiągnęły w zeszłym roku takie spółki jak Polpharma Biologics, Scope Fluidics, Blirt czy Ryvu Therapeutics mocno uwiarygodniły operacyjnie sektor i sprawiły, że oczekiwania jeszcze bardziej wzrosły.

Polska jest jedynym krajem w regionie, który może pochwalić się kilkudziesięcioma spółkami z sektora z life sciences notowanymi na rynku giełdowym, które rozwijają mniej lub bardziej innowacyjne projekty z obszaru ochrony zdrowia.

Dlatego w 90 odcinku podcastu rozmawiamy o tym w jakim miejscu znalazła się dzisiaj polska biotechnologia oraz o wyzwaniach jaki ma przed sobą cały sektor, nie tylko w Polsce. Gościem odcinka jest Paweł Przewięźlikowski, CEO Ryvu Therapeutics, który jako jeden z pionierów tego sektora od 2007 roku stoi na czele spółki Selvita, a następnie Ryvu Therapeutics. Zapraszamy do rozmowy o jednym z najbardziej wymagających i innowacyjnych biznesów na świecie, w której poruszamy tematy związane z biznesem biotechnologicznym na świecie i w Polsce, ale również rozmawiamy o obecnej sytuacji i przyszłości Ryvu Therapeutics.

Zobacz także: Biotechnologia ma przed sobą wspaniałe perspektywy, a Polska jest w dobrym miejscu aby na tym skorzystać - Bogusław Sieczkowski Podcast 21% rocznie

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Paweł Przewięźlikowski: @przewiezlikowsk) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 90.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

W tym podcaście:

 • 00:02:00 Biotechnologia na świecie, co dzisiaj budzi największe emocje
 • 00:09:21 Jak na wyceny biznesów spółek biotechnologicznych wpłynie reforma FDA
 • 00:12:11 Na jakim etapie rozwoju jest polska biotechnologia
 • 00:19:00 Jakie czynniki w tej chwili najmocniej wpływają na wyceny spółek z sektora life sciences
 • 00:23:00 Podsumowanie emisji akcji Ryvu Therapeutics z jesieni 2022
 • 00:28:10 Inwestycja BioNTech w akcje Ryvu Therapeutics
 • 00:30:05 Współpraca Ryvu Therapeutics i BioNTech
 • 00:32:15 Plany rozwoju klinicznego RVU 120
 • 00:44:18 Partnering RVU 120, kiedy pojawi się okienko transakcyjne
 • 00:48:50 Wycena Ryvu Therapeutics w modelach analityków
 • 00.54.45 Czym się charakteryzuje komercjalizowanie projektów biotechnologicznych na późnych etapach badań klinicznych
 • 00.59.00 Współpraca Ryvu Therapeutics z Polpharma Biologics
 • 01.00.06 Czego jeszcze w polskiej biotechnologii nie było, a prędzej czy później powinno nastąpić


   

Paweł Przewięźlikowski i Paweł Biedrzycki

Paweł Przewięźlikowski i Paweł Biedrzycki

Paweł Przewięźlikowski

Paweł Przewięźlikowski jest współzałożycielem i Prezesem Zarządu firmy biotechnologicznej Ryvu Therapeutics (dawniej Selvita S.A.), działającej w obszarze terapeutycznym w onkologii, gdzie odpowiada za zarządzanie strategiczne oraz rozwój biznesu. Przed podziałem korporacyjnym pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki Selvita S.A. Paweł Przewięźlikowski pełni również funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Ardigen S.A. oraz Członka Rady Nadzorczej Selvita S.A., która została wydzielona z Ryvu Therapeutics S.A.

Paweł Przewięźlikowski rozpoczął karierę w spółce informatycznej Comarch w 1994 r., w której zarządzał działami oferującymi aplikacje dla branży farmaceutycznej, bankowej, przemysłowej i usługowej. Był współzałożycielem i pierwszym Prezesem Zarządu trzeciego największego portalu internetowego w Polsce - Interia.pl.

Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie zdobył dyplom mgr inż. informatyki oraz studiów MBA na Teesside University i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Studiował również na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. Paweł Przewięźlikowski został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz nagrodą EY Przedsiębiorca Roku w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność.

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 15-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Zobacz także

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News