Teoretyczne kontra praktyczne umiejscawianie zleceń obronnych (SL) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika krs
10 lip 2013, 16:02

Teoretyczne kontra praktyczne umiejscawianie zleceń obronnych (SL)

Zezłoszczony kolejnym wybiciem Stop Lossa i późniejszym ruchem, zgodnie z kierunkiem, mojej dopiero co wybitej pozycji, postanowiłem uważniej przyjrzeć się problemowi stawiania zleceń obronnych Stop Loss. Zapoznawszy się z literaturą stwierdziłem, że... nie popełniłem błędu. Zlecenia były umieszczone punkt nad/pod formacją, jak jest to opisane w książkach, uczone na szkoleniach i propagowane na forach internetowych. Więc może po prostu tak miało być? Skoro formacja została zanegowana, to i SL słusznie zadbał o mój kapitał, nie doprowadzając do zbyt gwałtownego jego ubytku?

 

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Co zyskam wykupując abonament
w Strefie Inwestorów?

Rejestracja OTWARTA: Tylko do 18 stycznia 2018 r. do godziny 23:59 trwa nabór do Strefy Inwestorów. Od 19 stycznia 2018 r. dołączenie do społeczności inwestorów giełdowych nie będzie możliwe (aż do kolejnego naboru). Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, to jest to oferta dla Ciebie:
Oto, co zyskujesz wykupując abonament w Strefie Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Raport "Trendy Inwestycyjne 2018 - Dolar, Złoto, Akcje w USA i w Polsce" - kompendium najważniejszych informacji dla inwestorów giełdowych na 2017 rok.
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.
  • Szczegółowe analizy IPO: konkretne, punktowe oceny spółek, debiutujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.