Ruszają zapisy na obligacje Kredyt Inkaso, oto co warto o nich wiedzieć
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
07 lip 2022, 16:27

Ruszają zapisy na obligacje Kredyt Inkaso, oto co warto o nich wiedzieć

Od 12 lipca ruszają zapisy na obligacje Kredyt Inkaso. Spółka zaoferuje obligacje oparte o zmienne oprocentowanie WIBOR 3M i stałej marży na poziomie 4,7 pp.

Kredyt Inkaso, spółka zarządzająca wierzytelnościami, rusza z zapisami na obligacje od 12 lipca br. . Emitowane będą papiery serii L1 o wartości 20 mln zł, w oparciu o zmienne oprocentowanie na bazowej stawce WIBOR 3M i stałej marży wynoszącej 4,7 punktu procentowego w skali roku.

Istotne parametry oferty i dwucyfrowe oprocentowanie

12 lipca rozpoczynają się zapisy na obligacje Kredyt Inkaso serii L1, oferta publiczna obejmie 200 tys. obligacji, z czteroletnim terminem wykupu.

Oferta będzie oparta o zmienne oprocentowanie WIBOR 3M i stałej marży na poziomie 4,7 pp. w skali roku, z kwartalną wypłatą. Oznacza to przykładowo, przy wysokości wskaźnika WIBOR 3M z 1 lipca br. w wysokości 7,05%, wysokość prognozowanych odsetek za okres odsetkowy będzue dwucyfrowa i wyniesie 11,7% w skali roku.

Emisja zostanie przeprowadzona na podstawie prospektu, który został zaakceptowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) w sierpniu 2021 r.

Zapisy na najnowszą serię obligacji Kredyt Inkaso rozpoczną się 12 lipca i potrwają do 26 lipca włącznie. Wartość nominalna pojedynczej obligacji wyniesie 100 zł. – czytamy w komunikacie.

Dzień emisji obligacji jest przewidziany na 3 sierpnia 2022 r.

Zobacz także: Kredyt Inkaso wyemituje obligacje skierowane do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych

Harmonogram i przydatne linki

  • Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów – 12 lipca 2022 roku
  • Termin zakończenia przyjmowania zapisów –26 lipca 2022 roku
  • Przewidywany Dzień Przydziału – 27 lipca 2022 roku
  • Przewidywany Dzień Emisji – 3 sierpnia 2022 roku
  • Przewidywany termin podania wyników Oferty do publicznej wiadomości – Nie później niż w ciągu 14 dni licząc od terminu zakończenia przyjmowania zapisów.
  • Przewidywany termin dopuszczenia Obligacji do obrotu – sierpień 2022 r.

Linki:

Zobacz także: Obligacje, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.