Emisja obligacji w Cavatina Holding zakończona 20% redukcją. Łączna wartość zapisów przekroczyła 25 mln zł
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
18 lip 2022, 11:19

Emisja obligacji Cavatina Holding zakończona 23% redukcją. Łączna wartość zapisów przekroczyła 25 mln zł

Zakończyła się emisja obligacji serii P2022C spółki Cavatina Holding. Łączna wartość zapisów wyniosła 25,9 mln zł, a stopa redukcji przekroczyła 23%.

Cavatina Holding, obecny na giełdzie deweloper powierzchni biurowych, zamknął emisję akcji serii P2022C, inwestorzy indywidualni objęli 3,5-letnie obligacje o wartości 20 mln zł. Wartość zapisów wyniosła 25,9 mln zł, tym samym stopa redukcji wyniosła 23%.

Zobacz także: Cavatina Holding oferuje obligacje oprocentowane na 13%, oto co warto o nich wiedzieć

Kolejna emisja akcji zakończona sukcesem

W związku z dużym zainteresowaniem poprzednimi emisjami Cavatina zdecydowała o przeprowadzeniu emisji obligacji serii P2022C w dniach 1-11 lipca. Oferta zakończyła się sukcesem oraz nadsubskrybującą w wyniku której redukcja na zapisach wyniosła 23%.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku przeprowadzonej oferty, która była odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie naszymi papierami wśród inwestorów podczas poprzedniej emisji. Nadsubskrypcja, której efektem była 23% redukcja, to wyraz zaufania i motywacja do dalszej intensywnej pracy nad realizacją projektów oraz strategii rozwoju Cavatina Holding” – podsumowuje Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding

Spółka w ramach serii P2022C sprzedała 20 tys. obligacji o nominalnej wartości 1000 zł, w oparciu o oprocentowanie WIBOR 6M powiększone o marżę 6%.

W ramach tej emisji, inwestorzy złożyli zapisy na 25 851 obligacji, stopa redukcji wyniosła około 23%.

Dzień przydziału obligacji przypada na 20 lipca br, a z końcem lipca papiery będą mieć swój debiut na rynku Catalyst, gdzie przypomnijmy są już notowane obligacje serii E, E1, P2022A i czerwcowe serii P2022B.

Wspomniana emisja była już trzecią w ramach programu obligacji przeprowadzonych na podstawie zatwierdzonego w styczniu br. przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) prospektu. Prospekt pozwala na emitowanie obligacji o łącznej wartości 200 mln zł. Dotychczasowe emisje (P2022A i P2022B) osiągnęły wartość 80 mln zł.

Organizatorem emisji jest Michael / Ström Dom Maklerski.
 

Kurs akcji Cavatina Holding na GPW

Cavatina Holding wykres

Zobacz także: Cavatina Holding z sukcesem uplasowała kolejne obligacje

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.