Kruk zapowieda kolejną emisję obligacji. Zaoferuje inwestorom orpocentowanie WIBOR 3M + 3.3% marży
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
22 lip 2022, 12:46

Kruk zapowiada kolejną emisję obligacji. Zaoferuje inwestorom oprocentowanie WIBOR 3M + 3.3% marży

Zarząd spółki Kruk podjął decyzję o emisji obligacji serii AM4. Łączna wartość nominalna obligacji nie przekroczy 60 mln zł.

22 lipca br. zarząd Kruka zdecydował o emisji obligacji, łączna wartość obligacji może wynieść maksymalnie 60 mln zł, przy zmiennym oprocentowaniu w oparciu o WIBOR 3M, powiększony o stałą marżę 3,3 p.p.

Ósma emisja obligacji Kruka

Kruk poinformował o ósmej już emisji obligacji w tym roku. Wyemitowane zostaną  5-letnie obligacje serii AM4 na podstawie prospektu z dnia 3 września 2021 r. Emisja będzie publiczna, a w jej ramach oferowane będzie 600 tys. niezabezpieczonych obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda. 

Obligacje będą oprocentowane w oparciu o WIBOR 3M powiększony o stałą marżę 3,3 p.p. w skali roku. Termin wykupu spółka poda w ostatecznym komunikacie, docelowo papiery mają trafić na rynek Catalyst. Emitent zastrzega sobie prawo wcześniejszego wykupu obligacji.

Spółka emituje papiery wartościowe, regularnie od 8 lat. Zapewnia również, że pierwsze półrocze tego roku zakończyła z dobrymi wynikami, również tymi zagranicznymi. 

„Już od 8 lat oferujemy obligacje dedykowane inwestorom indywidulanym, co roku wprowadzając, za zgodą KNF, kolejne prospekty emisyjne. Po raz czwarty pod obecnym programem emisji obligacji wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom z ofertą 5-letnich dłużnych papierów wartościowych KRUKa o wartości 60 mln zł i marży 3,3% plus WIBOR 3M. Zapisy na obligacje serii AM4 rozpoczną się 27 lipca i potrwają do 10 sierpnia 2022 roku.” - komentuje Piotr Krupa, CEO KRUK S.A. I dodaje: „Nasza aktywność w emitowaniu obligacji rezonuje z tempem rozwoju KRUKa. Pierwsze półrocze tego roku to kontynuowanie bardzo dobrych odzysków, wynikających z wielu operacyjnych usprawnień na każdym z rynków. Przede wszystkim cieszą mnie wyniki osiągane zagranicą, które oddają dzisiejszy międzynarodowy już charakter KRUKa. Jednocześnie cały czas pracujemy nad technologią i digitalizacją procesów operacyjnych. Już dzisiaj wielu naszych klientów kontaktuje się z nami poprzez e-KRUKa, a w naszych procesach korzystamy z automatyzacji i robotyzacji. Środki z emisji obligacji zasilą źródło finansowania rozwoju Grupy KRUK.”


Kurs akcji Kruk od początku 2021

Kruk (1)

Zobacz także: Podsumowanie, dywidendy i wyniki finansowe Kruk SA

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.