5 powodów dlaczego debiut Ten Square Games jest najlepszym na polskiej giełdzie od lat | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
14 maj 2018, 16:06

5 powodów dlaczego debiut Ten Square Games jest najlepszym na polskiej giełdzie od lat

W piątek na rynku głównym GPW zadebiutowała kolejna spółka gamingowa – Ten Square Games. Podczas pierwszej sesji deweloper gier mobilnych typu free-to-play zanotował wzrost notowań o ponad 34%. Dzisiaj od samego rana akcje Ten Square Games znów cały czas pną się w górę i notują ponad 14% wzrostu. Kapitalizacja spółki przekroczyła już 500 mln zł.

Oto 5 powodów dlaczego debiut Ten Square Games jest najlepszym od lat.

1. Udane IPO i dobra wycena akcji spółki

Spółka zaoferowała w IPO ok. 2 mln akcji stanowiących 28,1% wszystkich walorów. Sprzedawane akcje należały do obecnych akcjonariuszy. Wartość oferty wyniosła 94 mln zł. Co więcej, cena ostateczna 46 zł na akcję nie odbiegała znacznie od ceny maksymalnej, która wynosiła 48 zł (-4%).

Zainteresowanie debiutem spółki było więc bardzo duże i nabywców znalazły wszystkie oferowane akcje. Notowania Ten Square Games podczas pierwszej sesji wzrosły aż o 34%. Natomiast kapitalizacja spółki w momencie debiutu na GPW została ustalona na ok. 335 mln zł, a teraz właśnie przekroczyła 500 mln zł.

2. Mała redukcja zapisów w transzy inwestorów indywidualnych

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie akcjami, redukcja zapisów w ich transzy nie była tak duża, jak w przypadku ostatnich, popularnych debiutów na GPW. To efekt m.in. wielkości transzy – spółka zaoferowała inwestorom indywidualnym aż 19,4% sprzedawanych akcji. Według szacunków Strefy Inwestorów, stopień redukcji był na poziomie ok. 36,5%. Debiut Ten Square Games był zatem dobrą okazją inwestycyjną dla inwestorów indywidualnych.

3. Branża gamingowa cały czas święci tryumfy

Jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na powodzenie IPO, jest dostosowanie się do trendów panujących na rynku. Trzeba znaleźć odpowiedni czas na debiut spółki z danej branży.

Ten Square Games nie mógł sobie wymarzyć lepszego momentu. Spółki z branży gamingowej cały czas cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów i są coraz popularniejsze na rynku akcji. Ponadto akurat w okresie IPO Ten Square Games, wzrosty na spółkach gamingowych były dość znaczące, a to wszystko dzięki premierze gry Frostpunk od 11bit studios.

Zobacz także: Oceny i recenzje gry Frostpunk są zagranicą jeszcze lepsze niż w Polsce. Akcje 11 bit studios przy historycznych maksimach

4. Perspektywiczny biznes z potencjałem wzrostu

Trzeba także zaznaczyć, że perspektywy rynku gier mobilnych są coraz lepsze. Gry na telefony komórkowe stanowią obecnie największą część rynku gier, jednocześnie z utrzymującą się największą dynamiką wzrostu. Według danych Newzoo, w ciągu najbliższych trzech lat rynek gier mobilnych wzrośnie o około 40%, z 46 mld USD w 2017 r. do 64 mld USD w 2020 r.

Nie dziwi więc fakt tak dużego zainteresowania IPO Ten Square Games. Inwestorzy dostrzegają potencjał wzrostu spółki i liczą, że biznes będzie się dalej rozwijał w kolejnych latach jej działalności.

Zobacz także wywiad z prezesem Ten Square Games: Popowicz: Wiele darmowych gier online zarabia rocznie więcej niż „Wiedźmin” zarobił w całej swojej historii

5. Rosnące przychody z gry Fishing Clash

Zainteresowanie akcjami spółki zwiększają także dobre wyniki sprzedażowe najnowszej gry wrocławskiego studia – „Fishing Clash”. Już w pierwszym miesiącu po globalnej premierze (tzw. hard launch) osiągnięte przychody pozwoliły na zwrot nakładów poniesionych na produkcję gry.

Co ważniejsze, przychody z najnowszej gry ten Square Games z miesiąca na miesiąc są coraz wyższe. Spółka jeszcze przed debiutem na GPW podała szacunkowe wyniki przychodów z gry „Fishing Clash”, które w kwietniu wyniosły 4,7 mln zł. To wynik o 31% lepszy niż w marcu i ponad dwukrotnie większy, niż w lutym.

Wyk. 1. Przychody i wydatki marketingowe Fishing Clash (w mln zł)

przychody Fishing Clash

Źródło: spółka

Jak pokazuje rosnący kurs akcji Ten Square Games, IPO spółki można zaliczyć do udanych. Inwestorzy, którzy złożyli zapisy na akcje spółki, w dniu debiutu mogli zarobić aż 34% na wzroście jej notowań. Co więcej, perspektywy rozwoju biznesu są dobre, a branża gamingowa jest cały czas na fali.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.